İzmir’e Yeni Bir Üretici Birliği Geliyor


unnamed (3)

 

 

 

‘Sütün Başkenti’ sloganıyla anılan İzmir’e yeni bir üretici birliği geliyor. Süt üreticilerini aynı çatı altında buluşturacak birliğin kurulması için yürütülen çalışmalar ise hız kesmeden devam ediyor. 

 

11 ilçede 9 süt üretici birliğinin bulunduğu İzmir’de geri kalan 19 ilçeyi içine alacak yeni bir üretici birliği kurulacak. Türkiye’nin süt ihtiyacını önemli bir bölümünü karşılayan İzmir’de kurulacak birlik Aliağa, Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk ve Torbalı ilçelerinde faaliyet gösterecek.

 

Yeni kurulacak birlik ile ilgili esasları belirlemek ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde bir toplantı düzenlendi.

 

Süt üreticilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, 1 milyon 675 bin ton süt üretimi ile İzmir’in Türkiye’de ilk sırada yer aldığını söyledi.

 

Sütün İzmir için önemine vurgu yapan Güldal, hem Bakanlık olarak hem de İl Müdürlüğü olarak üreticinin yanında olduklarını ifade etti. Türkiye’de en fazla süt destekleme ödemesinin İzmir’e yapıldığının altını çizen Güldal, üreticilere her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını belirtti.

 

İzmir’de hali hazırda 11 ilçede faaliyet gösteren 9 süt üretici birliğinin bulunduğunu kaydeden Güldal, ancak bu birliklerin çalışma sahasında yer almayan 19 ilçedeki süt üreticilerinin kurulacak yeni birlik çatısı altında buluşacağını vurguladı.

 

 

 


Yazan - 12 Mart 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x