Kanatlı Tanıtım Grubu Irak’ta


14

 

Irak’ın Erbil kentinde  9-11 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleşen Irak Agrofood 2014 fuarına katılım sağlayan Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, 91  m² lik standı ve özel olarak hazırlamış olduğu mutfak ile, fuarın ilgi odağı oldu. Halihazırda sektörün en önemli pazarı olan ve piyasadaki ürünlerin ağırlıkla Türk ürünlerinden oluştuğu Irak’ta, kuzeyin en önemli ticaret merkezi olan Erbil’de düzenlenen yegane gıda fuarı olan Agrofood, Türk tavukçusunun gücünü ortaya koyması için büyük bir fırsat olarak görüldüğü için, ayrı bir önem verilerek hazırlıklar yapılmıştır.

 

15

 

Türkiyeden özel olarak götürülen uzman ekip, stantta tasarlanan mutfakta hazırladıkları birbirinden lezzetli tatları Irak tüketicisine sunarak, Türk ürünlerinin tanıtımını en güzel şekilde yaptılar.  Özellikle sunumun yapıldığı anlarda fuarın en dikkat çeken ve ilgi gören standı olan Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu standı, birçok Iraklının hafızalarına Türk tavuğunun tekrar kazınmasını sağladı. Bunun yanında, standa görüşmeler için gelen firmaların niteliği ve sayısı, Türk Kanatlı sektörünün pazardaki yerinin ne kadar önemli olduğunu adeta tekrar kanıtladı.

 

13

 

Tarım ve Su Kaynakları Bakanı Abdul Majid Satar’ın da standı ekibiyle ziyaret ederek, Türk ürünlerine duyulan güveni tekrar vurgulayarak, önümüzdeki dönem için iyi temennilerde bulunması, gelecek dönemde de Irak pazarında Türk ürünlerinin en ön sıralarda yer alacağını bir kere daha gösterir nitelikte oldu.


Yazan - 23 Aralık 2014. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x