Karadeniz Bölgesi hayvancılık toplantısı yapıldı


unnamed

 

 

 

 

 

 

Kışa girmeden  bölgedeki son  gelişmeler değerlendirildi….

 

Besilik sığır,koyun-keçi destekleri,sürü yönetimi istihdamı Karadeniz Bölgesi toplantısı yapıldı…

 

Halim UTLU

 

12 İl Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürleri, 12 İl Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanları ve Birlik sorumlularının katıldığı, 2015 yılı Hayvancılık Desteklemeleri Genel Değerlendirme ve Bilgilendirme Karadeniz Bölgesi Toplantısı, 24.08.2015 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Samsun İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

 

12 il şube müdürleri,12 il koyun-keçi ve büyükbaş hayvan birliği başkanları katıldı

 

Karadeniz Bölgesi toplantısına, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Samsun İl Müdürü V.  Resul KARAKUŞ, Bakanlık Hayvancılık Genel Müdürlüğü Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Bekir ANKARALI, 12 İl Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürleri, 12 İl Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanları, Birlik ve İl Sistem sorumluları katıldı.

 

Bakanlık Samsun İl Müdürü V. Resul KARAKUŞ, Samsun’daki büyük ve küçükbaş hayvancılık,son gelişmeler,kurbanlıklar, süt ve etle ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundu ve desteklemeler ile ilgili bilgi verdi.

 

Hayvancılık çalışmaları ile ilgili son gelişmeler anlatıldı

 

Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 2015 yılı Hayvancılık Desteklemeleri Genel Değerlendirme ve Bilgilendirme Karadeniz Bölgesi toplantısında konuşan Hayvancılık Genel Müdürlüğü Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Bekir ANKARALI da,Bakanlığın hayvancılık çalışmaları ile ilgili son gelişmeler,uygulanan projeler, kırmızı et fiyatlarındaki yükseliş, destekleme çalışmaları, kurbanlık hayvanlar vs gibi konular hakkında sunumlar yaptı.

 

Besilik erkek sığır desteklemeleri değenlendirildi

 

 

İl Müdür V. KARAKUŞ ve Başkan Bekir ANKARALI’nın konuşmalarının ardından, Anaç Koyun-Keçi Desteklemesi, Besilik Erkek Sığır Desteklemesi ve Sürü Yönetimi İstihdamı konularında Bakanlığın diğer yetkilileri tarafından  çeşitli bilgiler verildi. Karadeniz Bölge toplantısı, 12  İl Müdürlükleri ve Birliklerle yapılan değerlendirme ile son buldu.

 

 


Yazan - 27 Ağustos 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x