Keskinoğlu Yunanistan’a yumurta ihracatına başlıyor


AB’ye yumurta ihracaatı için uzun süredir çalışmalar yürüten Keskinoğlu Şirketler Grubu hazırlıklarını tamamladı.

 

Perşembe günü yola çıkardığı ilk tır ile Yunanistan’a yumurta ihracatına başlayan Keskinoğlu, 2013’te Yunanistan’a 5 milyon Euro’luk ihracaat yapmayı planlıyor. Avrupa Birliği’nin Nisan ayında Türkiye’den yumurta ithal etmek istediğini duyurması üzerine çalışmalara başlayan Keskinoğlu Yunanistan ile yıl sonuna kadar 2 milyon Euroluk ihracaat anlaşması yaptı.

 

Keskinoğlu Grubu ihracat için Hollanda, Almanya, Belçika ve Fransa ile görüşmeleri sürdürüyor. 75’ten fazla ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen Keskinoğlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, “AB’ye ihracatın başlamasında Tarım Bakanlığı’nın çalışmaları çok etkili oldu. Türkiye, yılda 14 milyar adet yumurta üretiyor. Avrupa ülkelerinde ortalama kişi başı tüketim ise 300 adet ve bu rakam Türkiye’nin 2 katı. O nedenle AB pazarında potansiyel oldukça büyük” dedi.

 


Yazan - 30 Haziran 2012. Kategori KÜMES HAYVANCILIĞI. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x