Kırıkkale Veteriner Fakültesinde Diploma Töreni


 MEHMET ERKAN DOĞAN

 

Kırıkkale Veteriner Fakültesi 2011-2012 Mezunları “Veteriner Hekimliği Meslek Yemin” töreni Kırıkkale Üniversitesi Cumhuriyet Salonu’nda yapıldı.

 

Tören Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket ARIKAN, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Yrd. Doç. Dr. Oğuz IŞIK’ın yanı sıra çok sayıda misafir, Veteriner Fakültesi öğretim elemanları ve mezun olan genç veteriner hekimlerin ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

 

Mezun öğrenciler adına söz alan dönem birinci Ali ÇELİK,“Hayatta başarıya ulaşmanın en garanti yolu bilginin gücüne inanmak ve daha çok çalışmaktır. Beni bu güne getiren hocalarıma ve aileme sonsuz minnettarım” dedi.

 

 

Daha sonra kürsüye çıkan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket ARIKAN yaptığı konuşmasında, onuncu dönem mezunları olan 48 öğrenciye diploma vermekten mutlu olduğunu ifade etti. Arıkan, Fakültelerinde eğitim-öğretimin yanında, klinik hizmetleri, gıda analizleri ve bilimsel araştırmaların da yapılmakta olduğunu ve fakülte bünyesinde 46 adet yürüyen bilimsel proje bulunduğunu söyledi.

 

 

“Türkiye’nin en büyük ve modern hayvan hastanesi”

 

Prof. Dr. Şevket Arıkan, İnşaatına yaklaşık dört yıl önce başlanan hayvan hastanesinin Türkiye’nin en büyük ve modern hayvan hastanesi olma özelliğini taşıdığını, bu bağlamda hastanenin inşaatının bittiği ve taşınma işlemlerinin başladığını söyledi. Prof. Dr. Arıkan “Hayvan hastanesi hem bölge hayvancılığı ve ekonomisine katkı sağlayacak hem de öğrencilerin çok daha kaliteli eğitim almalarına vesile olacaktır” diye konuştu.

DİĞER HABERLER
Yem hammaddelerine 'vergi' ayarı

 

“Veteriner Hekimlik İstihtam garantili bir meslek”

 

Dekan Arıkan Veteriner Hekimliğin istihtam açısından çok şanslı bir meslek dalı olduğu ve mezun olanların hemen hepsinin istihtam edildiğine vurgu yaptı.

 

 

K.Ü. Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız ise konuşmasında Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da Veteriner Hekim olduğunun altını çizerek, Veteriner Hekimlik mesleğinin toplumun her kesimiyle irtibatlı bir meslek dalı olduğunu belirtti ve halk sağlığı açısında önemine vurgu yaptı. Rektör Yıldız, güçlü, dinamik ve çalışkan bir kadroya sahip olan Veteriner Fakültesinin, fiziki imkanlarının da gün geçtikçe daha da iyileştiğini söyledi.

 

 

Son olarak sahnede hazır bulunan genç veteriner hekimlere “Veteriner Hekimliği Meslek Yemini” Yrd. Doç. Dr. Özkan DURU tarafından okutulurken salonda duygu dolu anlar yaşandı. Ardından öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

 


20 Haziran 2012. 15:48
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x