Yunanistan’da Yoksulluk Dönemi Başlıyor


Yunanistan Savunma Bakanı Panos Beglitis, ”Yunan halkının bundan sonra daha yoksul bir yaşam süreceğini kabul etmesi gerektiğini” belirterek, “ülkenin kalkınması için herkesin fedakarlık yapmazsa içte toplumsal çatışmaların başlayabileceğini” söyledi.

Beglitis, Atina’da yayımlanan Tan Nea gazetesindeki demecinde ülkenin içinde bulunduğu mali krizle ilgili sorular üzerine, bu konuda son günlerdeki gelişmelerin Yunanistan ve Avrupa için bir dönemin sonunu işaret ettiğini belirtti. “Yunan halkının, tüm toplumsal güçlerin ve kurumların ülkedeki patlamak üzere olan durumun farkına varmaları gerektiğini” ifade eden Beglitis, “Bir an önce bilinçli ve düzenli olarak fedakarlıklar yapma yönüne gitmezsek, iç çatışmaların yolu açılacak. Bu kritik anda, ülkenin gerekli olan fedakarlıklar konusunda toplumsal bir sözleşmeye ihtiyacı var. Bu da, topluca yeniden yapılanma konusundaki koşulların oluşması için, daha yoksul bir yaşam süreceğimizi hepimizin kabullenmesi anlamına gelmektedir” diye konuştu.

Beglitis, Türk-Yunan ilişkileriyle ilgili bir soru üzerine de, hükümetin, Türkiye ile sorunların çözümü ve ilişkilerin iyileştirilmesi yönünde üstlendiği çabaları sürdürmek niyetinde olduğunu belirterek, “Gerginlik ve çatışmayı değil, iki halkın refahı ve gelişmesi için, zor olan işbirliği ve güven ilişkileri, barış içinde birlikte var olmayı ve iyi komşuluk ilişkilerini seçiyoruz” dedi.


Yazan - 19 Eylül 2011. Kategori EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x