Kooperatif Yöneticilerine Eğitim Verildi


 

 

unnamed-1

 

Kooperatif Yöneticilerine eğitim semineri düzenlendi.

 

 

BOLU- İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Bolu İli Orman Kooperatifleri Bölge Birliğinin müştereken hazırladığı program 23 Aralık 2016 tarihinde Köroğlu Otel toplantı salonunda 102 katılımcıyla eğitim semineri gerçekleştirildi. Program Ormancılık Kooperatifleri Birlik Başkanı İdris ŞENEL’in açılış konuşmalarıyla başladı.

Daha sonra İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail TAŞ konuşma yaptı. Taş yaptığı konuşmada;Ülkemizde kırsal alanda yaşayan ve geçimini tarımdan sağlayan insanlarımızın gelirini arttırmak ve refah düzeylerini yükseltmek için kullanabileceği en önemli araçlardan birinin kooperatifler olduğunu, Kooperatifçilik ilkelerinden birisinin de eğitim olduğunu, eğitimsiz hiçbir büyük başarının elde edilemeyeceği için kooperatiflerin yöneticilerinin yılda bir defa İl Müdürlüğümüzce eğitime tabi tutulduğunu anlattı. İsmail TAŞ; Bolu ilimizde 188 Tarımsal Kalkınma, 5 Sulama, 2 Su ürünleri olmak üzere toplam 195 tarımsal amaçlı kooperatif bulunduğunu, İl Müdürlüğü olarak Kooperatiflere büyük önem verildiğini, Anayasamızda koruma altına alınmış olan Kooperatiflerin Bakanlığımızın her programında öncelikle desteklendiğini, Kooperatif Stratejik Belgesinin yayınlandığını ve önümüzdeki süreçte Kooperatifçiliğin daha daiyi yerlerde olacağını anlattı.

unnamed

Daha sonra Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan KESKİNKooperatif yönetiminde bir fiil görev alan Kooperatif yöneticilerine kesim, sürütme ve nakliye sırasında karşılaşılan sorunlara yönelik çözüm önerilerinde bulundu.

Ardından İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ĞKırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdür Vekili Burcu ÇETİN BARAN Kooperatif Yöneticilerinin görevleri, yetki ve sorumlulukları konulu eğitim sunusu yaptı. Ardından Türkiye Ormancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Erdem KAPLAN, Kooperatif  yöneticilerine iş güvenliği ve iş sağlığı ile ilgili sunum yaptı. Orman kesimi sırasında alınması gereken emniyet kurallarından bahsetti. Sonrasında Kooperatif yöneticileri ile sunum ve bilgilendirme yapan kişiler arasında soru cevap şeklinde eğitim son buldu.

4

 

 

 

 

 

 


28 Aralık 2016. 19:10
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x