Koyun ve Keçi Hekimliği ikinci baskısı çıktı


Editörlüğünü Prof. Dr. Ender Yarsan‘ın yaptığı “Koyun ve Keçi Hekimliği” kitabının ikinci baskısı çıktı. Kitap ile ilgili önsöz kitabın editörü Prof. Dr. Ender Yarsan’ın kaleminden şöyle:

F:\EnderYARSAN\kitap\EYARSAN\Gunes_KoyunKeci\Baskı2\kapak-baski-koyun-ve-keci-koyun-ve-keci-hekimligi-kopya.png

Veteriner Hekimlerin uğraşı alanlarından biri de Koyun ve Keçi Hekimliğidir. Koyun ve keçi yetiştiriciliği ülkemizde çoğunlukla küçük aile işletmelerinde geleneksel olarak sürdürülen; et, süt ve yapağısı için yetiştirilen bir hayvancılık koludur. Çiftlik hayvanları içerisinde önemli bir yere sahip olan koyun ve keçiler, birçok çiftlik hayvanının faydalanamadığı yem kaynaklarını değerlendirebilme özelliğine de sahiptir. Bu özellik, koyun ve keçi yetiştiriciliğinin dünyanın birçok coğrafi bölgesinde yaygınlaşmasına olanak sağlamıştır. Ayrıca son yıllarda farklı endüstri dallarında koyun ve keçi ürünlerine olan talebin artmasıyla bu alandaki yetiştiricilik entansif olarak da yapılmaya başlamıştır. 

Ülkemiz açısından son derece önemli olan bu alanda çalışan, hizmet üreten meslektaşlarımıza bu konuda kapsamlı bir eserin kazandırılması, güncel bilgilerin aktarılması da elbette biz akademisyenlerin bir sorumluluğu niteliğindedir. Koyun ve Keçi Hekimliği Kitabımızın Birinci Baskısı 2017 yılında yapıldı. Meslektaşlarımızda ve Öğrencilerimizde yoğun bir ilgi oluştu. Bu şekliyle tamamlanan Birinci Baskının ardından Kitabın 2. Baskısı hazırlandı. İçerik olarak mevcut bilgiler kontrol edildi ve gerekli düzeltmeler ve güncellemeler yapıldı. Diğer taraftan 2.Baskı için beş yeni Bölüm daha eklenerek, Kitabın kapsamı genişletildi. Böylece söz konusu eser 26 Bölümden oluşacak şekilde hazırlandı ve Güneş Tıp Kitabevlerinden olacak şekilde basımı yapıldı. 

F:\EnderYARSAN\kitap\EYARSAN\Gunes_KoyunKeci\Baskı2\20210112_113836.jpg

“Koyun ve Keçi Hekimliği” başlıklı kitabımız alanında gerçekten söz sahibi olan ve kendi konularında uzman akademisyenlerin/meslektaşlarımızın katılımıyla hazırlandı. Yoğun bir çalışma temposu içerisinde ve titiz bir çalışmayla konular ele alındı ve yazıldı. Mümkün olduğunca güncel bilgiler, hem klinisyen meslektaşlarımıza yönelik pratik yaklaşımlarla; hem de eğitim hayatındaki öğrencilerimize yönelik olarak sunuldu. Bu alandaki bilimsel boşluğu da dolduracağına inandığımız kaynak bir Kitap olarak şekillendi. 

Kitabın meslektaşlarımız ve Bilim camiası için faydalı olmasını temenni ediyorum. 

Prof. Dr. Ender YARSAN

DİĞER HABERLER
Dünya çevre günü kutlu olsun!

Editör


25 Ocak 2021. 00:05
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x