Küçükbaş Bursa’da buluşacak


image_781f3ae1-e983-4ff0-80c6-f6c2eb15a3d2

 

 

 

Bursa İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Çoban Bülent Yaşar ve ekibi tarafından düzenlenen Bursa Koyun Keçi Tanıtımı ve Ekipmanları Organizasyonu 26-27 Kasım tarihlerinde düzenlenecek.

 

Bursa’da koyun ve keçi severlerin bir araya gelerek düzenlenmesine öncülük ettiği organizasyonda canlı küçükbaş hayvanlar ve küçükbaş hayvan ekipmanları sergilenecek. Çoban Bülent Yaşar önderliğinde planlanan projeye Bursa İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı ve Mustafakemalpaşa Ziraat Odası ev sahipliği yapıyor. Organizasyon Mustafakemalpaşa İlçesi’nin Adnan Menderes Meydanı’nda düzenlenecek.

 

ŞÖLEN GİBİ ORGANİZASYON

 

Bursa’da halkın hareketi ile bir ilke imza atılacağını dile getiren Bursa İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yıldırım Oran, “Toplumdaki koyun ve keçicilerin ihtiyacı üzerine bu açılım ortaya çıktı. Tamamen gönüllülük esası ve koyun keçi severlerin seferberliğinde gerçekleşen bir hareket. Organizasyon çok sosyal bir ortamda olacak. Türk koyun keçi ırklarının yanı sıra yabancı koyun keçi ırkları da canlı olarak organizasyonumuzda yer alacak. Yanı sıra sektörle ilgili sağım sistemleri, yem firmaları, keçi ürünleri; keçi sütü, peyniri, traktörler gibi ekipman ve ürünler olacak. Tam bir hayvancılık şöleni yaşanacak” dedi.

 

ÇOCUKLAR İÇİN OĞLAK VE KUZU SEVME BAHÇESİ

 

Organizasyonun çocuklar için de unutulmaz bir deneyim olacağını dile getiren Başkan Oran, “En önemli olan burada sosyal bir ortam içerisinde olmak. Çocuklarımızı hayvanlarla temas etmesini sağlamak için oğlak ve kuzu sevme bahçeleri hazırladık. Çocuklarımız görevlilerle birlikte oğlak ve kuzuları smevebilecek ve onlara yem verebilecek. Oğlak ve kuzuların yanı sıra 10 adet çoban köpeği mve 2 adet at da organizasyonumuza katılacak. Buradaki amacımız; çocuklarımızın hayvanlarla temas etme, onları görme, sevme imkanı bulması. Yine çocuklarımız için oyun parkı, pamuk helva dağıtımı gibi eğlenceler de hazırladık. Geniş bir katılım bekliyoruz. Burada hedef kitlemiz sadece yetiştiriciler değil, Türkiye’de yaşayan tüm hayvanseverler ve çocukları” ifadelerine yer verdi.


Yazan - 21 Kasım 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x