Lezita’ya yeni genel müdür


 

 

 

ABALIOĞLU GRUBU’NDA GIDA İŞ ÜNİTESİ GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA ÖZDİL OLDU

 

 

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından Abalıoğlu Grubu’nda üst düzey bir atama gerçekleşti. Grubun yeniden yapılanması kapsamında Gıda İş Ünitesi Genel Müdürü olan Mustafa Özdil, Lezita markasının büyümesine liderlik yapacak.

 

 

Türkiye’nin 47. büyük sanayi kuruluşu olan Abalıoğlu Grubu’nda üst düzey bir atama gerçekleşti. 2015 yılından bu yana Abalıoğlu Grubu’nda Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Özdil, yeni dönemde Gıda İş Ünitesi Genel Müdürü oldu.

 

 

Mustafa Özdil, yeni görevini şöyle değerlendirdi: “Abalıoğlu Grubu, faaliyet gösterdiği sektörlere liderlik yapan, pek çok “ilk”i gerçekleştiren, sürekli yatırımlarla ülke ekonomisine ve sosyal hayatına büyük katkılar sunan bir kuruluştur. Grubumuzun sahip olduğu benzersiz deneyimi, sürdürülebilir bir stratejiyle geleceğe taşımak için yapılan yeni organizasyonel yapılanmada önemli bir görev almaktan dolayı gururluyum. Yeni dönemde Abalıoğlu’nun ülkemize kazandırdığı en önemli değerlerden biri olan Lezita markasının faaliyetlerinden sorumlu olacağım. Abalıoğlu 2006 yılından bu yana, kırk sekiz yıllık sanayi ve girişimcilik tecrübesini gıda sektörüne Lezita markası ile taşımaktadır. Lezita markası, sektörün en büyük ve en modern et entegre tesisine sahiptir. Lezita’nın et entegrasyon halkasının bir zinciri olan ileri işlenmiş ürünler grubunun kaplama hattında yapılan yatırımlarla 2017’nin Eylül ayında kapasitemizi %100’ün üzerinde arttıracağız. Ekibimle birlikte Lezita’nın zengin ürün çeşitliliğiyle tüketicilerin hayatında daha çok yer almasını, mevcut konumumuzu güçlendirerek sektörün en sevilen ve lider markası olmasını hedefliyoruz.”

 

 

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda ve Fermantasyon Teknolojisi mezunu olan Mustafa Özdil, 1 yıl Almanya’da Münih Ludwig–Makimilians Üniversitesi’nde dil eğitimi aldıktan sonra Münih Teknik Üniversitesi’nde Malt Teknolojisi yüksek lisansını tamamladı. Yaşar Holding’e bağlı Pınar Et Entegre tesisinde 24 yıl çalıştı. 2015 – 2017 yılları arasında Abalıoğlu’nda Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Yeni dönemde Gıda İş Ünitesi Genel Müdürü olan Özdil, İngilizce ve Almanca bilmekte olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 


14 Ağustos 2017. 13:47
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x