Maddi Durumu Düşük Öğrencilere Ücretsiz Yumurta

13 Mayıs 2013. 17:58

yumurtaİzmir Milli Eğitim Müdürü geliri yetersiz ailelerin çocuklarına ücretsiz yumurta verileceğini açıkladı.
Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı,öğrencilerin zihinsel ve fiziksel gelişmesine önem verdiklerini dile getirerek İzmir Yumurta Satıcıları Derneği geliri yetersiz ailelere destek amacı ile her hafta 6 yumurta verileceğini açıkladı. Ana sınıfı ve ilkokul öğrencileri kapsayacak çalışma için anlaşma yapıldığını söyledi.
Bardakcı, yumurtanın besleyici değerinin çok yüksek olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:”İmkanları kısıtlı olup yumurta bulamayan çocuklarımız var. Bu besini alamayan öğrencilerin gelişimi anlamında bu dağıtımın katkı sağlayacağını düşünüyorum. Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile de konuyu görüştük. Yumurtanın taşınma standartları belli. Onlara uyarak dağıtım yapılacak. Altı yumurta bulunacak paketlerin üzerinde yumurtaların üretim ve son kullanma tarihi, üretici firma bilgileri yer alacak. Öğrencileri de tüketimde dikkat edecekleri hususlar hakkında bilgilendireceğiz.”
Bardakcı, yumurta dağıtımı yapılacak öğrencilerin sayılarıyla ilgili tespit çalışmalarının sürdüğüne işaret ederek, “Dağıtım önümüzdeki hafta başlayacak. Bunun için çalışmaları hızlandırdık. Okullar kapandıktan sonra da gelecek eğitim öğretim yılında devam edecek” diye konuştu.

Diğer Haberler:
Devlet desteği ile kurduğu çiftlikte siparişlere yetişemiyor
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x