Maltepeli Kadınlara Bulgur Eğitimi


 

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Girişimcilik Mutfağı’ndaDuru Bulgur sosyal sorumluluk kapsamında kadınlara bulgur eğitimi verdi. Uygulamalı eğitimde kadınlar, mutfağımızın geleneksel ürünü bulguru farklı gözle yeniden keşfetti.

 

Bulguru dünyaya tanıtmayı kendisine misyon edinmiş Duru Bulgur, ülkemizdede bulgur eğitimlerine devam ediyor. Duru Bulgur, Maltepe Belediyesi’nin Girişimcilik Mutfağında Maltepeli kadınlara bulgur eğitimi verdi. Eğitimler sabah- öğlen ve akşam olmak üzere 3 gruptan oluştu. Duru Bulgur Pazarlama DirektörüAyşe Sarımehmet’in verdiği eğitimde bulgur önce teorik olarak anlatıldı. Bu eğitimde buğdayın tarihi, bulgurun üretim süreci, kültürlerdeki yeri ve mutfaklarda kullanımı, bulgurun sağlıklı beslenme üzerindeki etkileri, bulgur ile yapılacak yemeklerden örnekler gösterildi.

 

Teorik eğitimden sonra mutfakta uygulama yapıldı.Maltepeli aşçı adayı kadınlar eğitim sırasında Bulgurlu Helva, BaşbaşıBulgurlu Meyve Salatası ve Mantarlı Bulgur Pilavı olmak üzere 3 adet yemeği kendileri pişirdi. Eğitim, hem bilgi açısından hem de milli ürünümüz bulgurun kadınlar tarafından benimsenmesi bakımından oldukça faydalı geçti.Etkinlik sonrasında katılımcılara Tarihinden Tarifine Bulgur kitabı ve bulgur hediye edildi.

 

Bulgur eğitimi sosyal sorumluluk projesi

Anadolu’ya özgü bir ürün olan bulgura hak ettiği değerin verilmesi yeni nesillere anlatılması için sosyal sorumluluk kapsamında değişik meslek gruplarına eğitimler verdiklerini kaydeden Duru Bulgur Pazarlama DirektörüAyşe Sarımehmet,Maltepe Belediyesi’nin girişimcilik mutfağına devam eden kadınlara da bu eğitimi verdiklerini söyledi. Sarımehmet “ Eğitimde kadınların hem bilgilerini yeniledik hem de bulgur hakkında bilmedikleri bilgileri ve mutfakta farklı kullanım şekillerini uygulamalı olarak gösterdik. Eğitimlerimiz devam edecek” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


20 Ocak 2017. 10:19
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x