Mamuşa Belediyesi 6.Uluslararası Domates Festivali


1 (5)

                 

 

Halim Utlu

 

                

Bu yıl Kosova’nın tek Türk belediyesi Mamuşa Belediyesi tarafından 6’ncısı düzenlenen “Uluslararası Domates Festivali”ne Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, Ak Parti İzmir Milletvekili ve Dışişleri Komisyon Üyesi Rifat Sait, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

                          

Türk Dünyası Hizmet Ödülleri

                

“Uluslararası Domates Festivali”nde bu yıl ilk defa Mamuşa Belediyesi tarafından Türk Dünyası Hizmet Ödülleri de dağıtıldı.Mamuşa ve Kosova’daki Türk toplumuna katkıda bulunan isimler arasından seçilen 27 kişi ödüle layık görüldü.

Keçiören’in “kardeşi” Mamuşa Belediyesi, Türk İslam dünyasına yaptığı katkı ve hizmetler nedeniyle, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ı Türk Dünyası Hizmet Ödülü’ne layık gördü.

                       

 Amaç;Kosova’daki Türk toplumunu tanıtmak

                  

Her geçen yıl olgunlaşarak ve üstüne koyarak “Uluslararası Domates Festivali”nin büyüdüğünü belirten Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, “Amacımız Mamuşa’yı ve Kosova’daki Türk toplumunu daha fazla tanıtmak,Türk Dünyası başta olmak üzere, tüm dünyanın ilgisine buraya çekmek. Bu yıldan itibaren bizlere maddi manevi katkılarda bulunan devlet büyüklerimize ve dostlarımıza Türk Dünyası Hizmet Ödülü vermeye başlıyoruz” dedi.

                         

DİĞER HABERLER
Başkentte kuvvetli sağanak uyarısı

 Erdoğan, Mamuşa Belediyesi’ne teşekkür etti

                

Ödül verilen kişiler arasında Cumhurbaşkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu ve AK Parti İzmir Milletvekili ve Dışişleri Komisyon Üyesi Rifat Sait de yer aldı.Törene telefonla katılan Başbakan Erdoğan, Mamuşa Belediyesi’ne teşekkür etti.

               

Mustafa Ak ise, kardeş belediye Mamuşa’da bu ödüle layık görülmekten dolayı çok büyük mutlu olduğunu ifade ederek” Kosova’da kendimizden bir şeyler görüyoruz, onlar bizim kardeşlerimiz. İşbirliğimiz ve ortak projelerimiz devam edecek” dedi.

 

.


27 Ağustos 2014. 11:30
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x