Manisa Sığır Yetiştiricilerinin Kongresi Yapıldı


Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Olağan Genel Kurul toplantısı Fuar Merkezi’nde yapıldı. Kongreye bine yakın üye katıldı. Üyeler için dev yemek sofrası kuruldu. Konuşmalar esnasında ise zaman zaman gergin anlar yaşandı. İki adayın yarıştığı kongrenin galibi ise ezici bir üstünlükle Ahmet Kırlıoğlu oldu.

Manisa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı ilginç görüntülere sahne oldu. Kongreye 1000’e yakın üye katıldı. Tarım İl Müdürü Ömer Çelik ve çok sayıda davetli kongrede hazır bulundu. Mevcut Başkan Ahmet Kırlıoğlu’nun yanı sıra Merdan Şahin de başkanlığa aday oldu.

Öğlen saatlerinde başlayan kongre öncesinde üyelere dev yemek sofrası hazırlandı. Ayrıca üyelere çeşitli hediyeler verildi. Yemeğin arından başlayan kongrede önce divan seçimi yapıldı. Kongrenin divan başkanlığını Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Sedat Güngör yaptı.

4 yıllık faaliyet raporlarının okunmasının ardından yapılan konuşmalarda gergin anlar yaşandı. Merdan Şahin ve ekibindeki üyelerin yaptığı eleştirilere cevap veren Damızlık Birliği Başkanı Ahmet Kırlıoğlu, son 4 yılda yapılanları görmemek için kör olmak gerektiğini söyledi. Kırlıoğlu, kongre öncesinde yapılan çirkin seçim propagandasıyla Birliğe zarar verildiğini ifade etti. Kırlıoğlu konuşması boyunca sık sık üyeler tarafından alkışlandı.

DİĞER HABERLER
Görener Ailesinin Mutlu Günü

7 KONGREYİ DE KAZANDI

Damızlık Birliği’nin faaliyetleriyle ilgili sinevizyon gösterisi de ilgiyle izlendi. Son 4 yıllık faaliyet ve denetim kurulu raporları okunduktan sonra ibra edildi. Konuşmaların ardından yapılan oylama 17.00’a kadar sürdü. Yapılan sayımın ardından sonuç açıklandı. Buna göre Ahmet Kırlıoğlu 726 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi. Rakibi Merdan Şahin ise 103 oyda kaldı. 3 oy da geçersiz sayıldı.

Tam 16 yıldır kurucusu olduğu Damızlık Birliği’ni yöneten Ahmet Kırlıoğlu, 7.kez başkanlığa seçilmiş oldu. Kırlıoğlu kendisine güvenen üyeleri mahçup etmeyceğini belirterek, destk veren herkese teşekkür etti.

YENİ YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Ahmet Kırlıoğlu, Ahmet Koç, Turhan Aynur, Osman Güler, Harun Kaşıkçı, İbrahim Çevikbudakçı, Mehmet Akay.


6 Ekim 2011. 23:11
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x