Mersin Bölgesinde Ayçiçeği Hasadı Başladı


Mersin, (mersin.tarimkredi.org.tr) 3 Ağustos 2011 – Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Osman Nuri Okumuş Adana, Osmaniye ve Mersin illerinde bulunan Ceyhan, Kurtkulağı, Sarımazı, Doruk, Yumurtalık, Sağkaya, İmamoğlu, Tepecikören, Yeniyayla, Buruk, Çınarlı, Baklalı, Misis, Belören, Kırıklı, Salbaş, Karaisalı, Durak, Kurbanlı, Kadelli, Küçükdikili, Adana (Merkez), Kürkçüler, Hamdilli, Yenice, Günyurdu, Toprakkale, Osmaniye, Cevdetiye, Kaldırım, Kozan, Aslanpınarı, Yalnızdut, Yukarıbozkuyu, Durmuşsofular ve Tacirli yerleşim merkezlerinde faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatiflerini alım ofisi haline getirerek üreticilerimizin ürünlerini almaya başladıklarını açıkladı.

 Bu yıl 20.000 Ton alım yapmayı hedefledik!

Tarım Kredi Kooperatifi Mersin Bölge Birliği Müdürü Okumuş; “Bu yıl bölge birliğimiz hinterlandından   20 bin ton ayçiçeği alımı yapmayı hedefliyoruz. Çalışmalar kapsamında henüz bir iki gün olmasına rağmen 3 bin ton ürün alımı gerçekleştirdik. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, amacımız çiftçilerimizin ürünlerinin değerlendirildiği tam rekabet piyasa koşullarının oluşmasıdır. Rekabetçi ve verimli bir sistemde çiftçilerimizin ekonomik menfaatleri korumak, kurum olarak en büyük hedeflerimizden biridir. Tarım Kredi’nin olduğu piyasalar yakından incelendiğinde, çiftçilerimiz için uygun piyasa şartlarının oluştuğu görülmektedir. Bizim piyasalarda olmamız, ürününü satan çiftçinin ürün bedeli hemen tahsil etmesi anlamına gelmektedir. Bunu bilen çiftçilerimiz ürünlerini öncelikle Tarım Kredi Kooperatifine vermek istemektedirler.” Dedi.

 Ürün bedellerini çiftçilerimize peşin olarak ödüyoruz!

Ayçiçeği üreticilerine seslenen Okumuş; “Ürünüzü Tarım Kredi Kooperatiflerine danışmadan satmayın. En yakın Tarım Kredi Kooperatifine uğrayın elinize net geçecek fiyatı sorun, daha sonra istediğiniz tüccara satın. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak emeğinizin karşılığını almanız için çaba gösteriyoruz. Ayçiçeğinin bu yılki fiyatları istenilen seviyededir. Şu anda üreticilerimizden peşin olarak 1.24 TL’ye Ayçiçeği alımı yapmaktayız.” Dedi.

Ürün piyasalarını regüle ediyoruz!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin ülkemiz tarımındaki önemini vurgulayan Okumuş; “ Tarım Kredi Kooperatifleri kendi nam hesabına ürün alımı yaparak, alım süresince fiyatlarda oluşabilecek spekülatif dalgalanmaların önüne geçmektedir. Ürün piyasasının düzenlenmesi, piyasada arz ve talep dengesi oluşmasına katkı sağlayan Tarım Kredi Kooperatifleri, gerçek fiyatın oluşmasına katkı sağlamaktadır. Tarım Kredi Kooperatiflerinin ürün piyasasında büyük oyuncu olarak yer alması, ürün piyasalarını regüle etmekte, piyasada ürün fiyatlarının düşmesini engellemektedir.” Dedi


Yazan - 3 Ağustos 2011. Kategori TARIM, YEM & KATKI. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
mersin emlak
10 yıl önce

teşekkürler…

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x