Moldovalı gelin kurduğu çiftlikte günde 950 yumurta üretiyor


 

 

Moldovalı gelin kurduğu çiftlikte günde 950 yumurta üretiyor

 

Muş’ta evlendikten sonra Müslüman olan ve Türk vatandaşlığına geçen Moldovalı Melike Aşar, kurduğu tavuk çiftliğinden günde 950 organik yumurta elde ediyor.

 

 

MUŞ

 

Muş’ta evlendikten sonra Müslüman olan ve Türk vatandaşlığına geçen Moldovalı Melike Aşar, kurduğu tavuk çiftliğinde günde 950 organik yumurta üretiyor.

 

Yaklaşık 16 yıl önce Oğur Aşar ile evlendikten sonra Müslüman olan ve Türk vatandaşlığına geçen 3 çocuk annesi Aşar, köy hayatından etkilenerek 4 ay önce merkeze bağlı Akpınar köyünde eşine ait arazide kurduğu tavuk çiftliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

“Tavuk sayısını 10 bine çıkarmak istiyorum”

Aşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 bin tavuk alarak kurduğu çiftlikte yumurta üretiminin başarıyla sürdüğünü söyledi.

 

Şu anda günde yaklaşık 950 organik yumurta ürettiklerini anlatan Aşar, “Organik yumurtalarımızı Muş’taki market ve manavlara satıyoruz. Yoğun talep var. Bundan dolayı işimizi büyütmek istiyoruz. Şimdi iki çalışanımız var. Üretim kapasitemizi artırarak çalışan sayısını 10’a yükseltmek istiyoruz.” dedi.

 

Aşar, 2 bin olan tavuk sayısını 10 bine çıkarmak istediğini bunun için de devlet desteğine başvuracağını ifade etti.


Yazan - 7 Temmuz 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x