MÜSİAD’dan İl Tarım Müdürü’ne Ziyaret


MÜSİAD Gıda Komisyonu, İstanbul İl Gıda ve Tarım Hayvancılık Müdürlüğü İl Müdürü Kasım Piral’i 4 Eylül 2012 Salı günü ziyaret etti.

Toplantının gündemini; gıda konusunda yeni çıkan yönetmelikler, gıda güvenliği, tüketici sağlığı, satış noktalarının bu konudaki sorumluluğu, teşhir – tağşiş ve yaşanan sıkıntılar oluşturdu.

Yeni yönetmeliklerin bazı yenilikler getirdiğini, bu yeniliklerin güçlüklere karşın uygulanması gerektiğini ifade eden komisyon üyeleri, “Ceza ile değil aksaklıkları düzeltme yolu ve ortak akıl ile birlikte hareket edebilmeliyiz. Gıda güvenliği noktasında yapılan teşhirin çok doğru olduğunu ancak yöntemi konusunda izlenen yolun tartışmaya açık olduğunu ve bunun bütün sektörü şaibe altında bıraktığını ” söyledi ve bu görüşlerini İl Tarım Müdürü Piral ile paylaştılar.

İstanbul İl Gıda ve Tarım Hayvancılık Müdürlüğü adına konuşan İl Müdürü Kasım Piral ise diyalog ve uygulamada birlikteliğin altını çizerek; ‘’Geçmişe nazaran çok büyük mesafeler aldıklarını, denetleme konusunda çok çok hasas davrandıklarını, geleceğe dair büyük projelerin aşamalı şekilde uygulamaya gireceğini ve özellikle yaşanan kuraklığa dikkat çekerek bu zorlu dönemde paniklemeden sahip olduğumuz değerleri korumamız gerektiğini’’ söyledi.

İl Müdürü Kasım Piral, MÜSİAD Gıda Komisyonu’ndan gelecek proje taleplerine her zaman açık olduklarını ifade etti.

Retail News


Yazan - 6 Eylül 2012. Kategori GIDA, YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x