Niğde Veteriner Hekimler Odası 3. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.


DSC_0010(2)

 

 

Güçlü Güven Tazeledi

 

Niğde Veteriner Hekimler Odası 3. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

 

Niğde Veteriner Hekimler Odası 3. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NİTSO) Toplantı salonunda yapılan genel kurulda başkanlık seçimi yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimlerde mevcut Başkan Saffet Güçlü 46 oy alarak yeniden Niğde Veteriner Hekimler Odası Başkanı seçildi.

 

Genel Kurul Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlk olarak divan kurulu belirlendi.

 

Gündem maddelerinin görüşülmesi ve dilek temennilerinin ardından oy verme işlemi başladı. Sandıkların açılması ve oyların sayılması sonucunda mevcut Başkan Saffet Güçlü 46 oy, diğer aday Mert Tatar 16 oy aldı. 1 oyda geçersiz sayıldı.  Mevcut Başkan Güçlü yeniden Niğde Veteriner Hekimler Odası Başkanı seçildi.

 

Niğde Veteriner Hekimler Odası Başkanı Güçlü, Veterinerlik mesleğinin millet için önemli mesleklerden bir tanesi olduğunu söyledi.

 

Niğde’de veterinerlik mesleği adanı bir çok ilkleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Güçlü, Niğde Veteriner Hekimler Odası olarak önemli çalışmaları imza atacaklarını kaydetti.

 

Detay Ajansı’nın haberine göre;Güçlü, bu zamana kadar yapmış olduğu faaliyetleri ise şu şekilde sıraladı: “yeni bir faaliyet dönemi içerisinde sabit adres ve iletişimin sağlıklı olması için büro kiralanıp telefon,fax ve internet bağlatıldı. Başta Gıda Tarım ve Hayvancılık olmak üzere veteriner hekimler konseyi ve diğer kamu ve kamu kuruluşlarının düzenlediği toplantılarına iştirak edilmiş mesleğimiz en iyi şekilde temsil edilmiştir. Seçilen tüm yönetim organları ile istişare toplantısı yapılarak görüş ve öneriler alınmıştır. İl dışı katılımında olduğu serbest veteriner hekimler için hizmet içi eğitim kursu düzenlenmiş, son değişiklikler ile veteriner tıbbı ürünler hakkında yönetmelikler ve reçete sistemi hakkında konferans düzenlenmiş katılımcılar İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Konya Veteriner Hekimler Odası davet edilmiş söz konusu yönetimin son halleri kitapçık olarak basılmış ve ücretsiz olarak dağıtılmıstır. İlimizde düzenlenen konferans ve panel gibi etkinliklere oda olarak iştirak edilmiştir. Toplumun bilinçlendirilmesi amacı ile yerel televizyon röportajları yapılmış ve yerel gazetelere basın bildirileri iletilmiştir.

DİĞER HABERLER
Ergene'nin su kalitesi 1. sınıfa yükseldi

 


24 Eylül 2014. 14:59
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x