“Olayla ilgili 13 kişi gözaltına alındı”


20161211_2_20629929_16869639_web

 

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “Eyleme iştirakleri olduğu değerlendirilen 13 kişi gözaltına alındı. Soruşturma, olayın tüm fail ve bağlantılarının ortaya çıkarılabilmesi yönünde genişletilerek sürdürülmektedir.” denildi.

 

İSTANBUL (AA) – İstanbul’daki terör eylemine iştirakleri olduğu değerlendirilen 13 şüpheli ile terörü meşru gösteren, terörle mücadele edenleri hedef gösteren haber, yorum ve paylaşımlarda bulunan 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, dün saat 22.30 sıralarında Beşiktaş Arena stadı yakınlarında, Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef alan terör saldırılarıyla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, eyleme iştirakleri oldukları değerlendirilen 13 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

 

“Haber, yorum ve paylaşımlar takip ediliyor”

 

Soruşturmanın, olayın tüm fail ve bağlantılarının ortaya çıkarılabilmesi yönünde genişletilerek sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

 

“Bununla birlikte, terör saldırısıyla ilgili basın yayın yolu ile ya da sosyal medya platformlarında, terörü ve terör örgütlerini övücü mahiyette, terör örgütlerinin propagandasına hizmet eden, terörü meşru gösteren, terörle mücadele edenleri hedef gösteren haber, yorum ve paylaşımlar takip edilmekte olup, bu konuda yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar 3 şüpheli gözaltına alınmıştır. Bir kısım şüphelilerin yakalanması çalışmalarına ise devam edilmektedir.”

 


11 Aralık 2016. 15:54
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x