Görener “Gıda güvenliğinde bir numarayız”


Banvit’in patronu Görener, antibiyotikli tavuk tartışmaları ile ilgili “Gıda güvenliğinde en katı ülkeyiz, bunların hepsi safsata” dedi.

Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, son dönemde çıkan antibiyotikli tavuk eti tartışmalarına açıklık getirdi. Banvit’in e-ticaret sitesinin tanıtım toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Görener, yazılan haberlerin yersiz ve taraflı olduğunu belirterek “Bazı basın kuruluşlarına kırgınım açıkçası. Konunun uzmanı olmayan kişilerden taraflı yorumlar alarak manşetlere taşıyorlar. Bu safsatadan başka bir şey değil. Tüm sektör zan altında kalıyor. Karalama kampanyasından başka bir şey değil” diye konuştu.

2012 ciro hedefi 1.3 milyar lira

Türkiye’nin dünyanın en katı gıda güvenliğine sahip ülkesi olduğunu dile getiren Görener “Bize her hafta Tarım Bakanlığı’ndan yetkililer gelip denetleme yapıyor. Denetimlerimiz AB standartlarının da üstünde. Bu kabul edilemez bir suçlama” diye konuştu. 2011’in kendileri için kötü bir yıl olduğunu dile getiren Görener, 43 milyon TL zarar ettiklerini ancak 2012 yılına umutlu baktılarını ifade etti. 2011’i 1.1 milyar lira ciro ile kapadıklarını belirten Görener  “2012’de büyüme planlıyoruz. Ciro hedefimiz 1.3 milyar lira. Bu yıl 62 milyon TL yatırım yapacağız” dedi.

İNTERNETTEN 2 GÜNDE 500 adetlik satış

DİĞER HABERLER
Belçika'da dev omlet geleneği bozulmadı

Banvitburada.com hakkında bilgi veren Görener, sitenin büyük ilgi gördüğünü söyledi. 2 günde 500 adetlik satış rakamına ulaştıklarını belirten Görener “Sitede 90 bin çeşit ürün bulunuyor. Siparişi en geç 2 saatte ücretsiz olarak teslim ediyoruz. İlk etapta İstanbul’da hizmet vermeye başladık. Bunu 2 yılda Ankara ve İzmir’e de yaymayı planlıyoruz” dedi./Retail News

 


20 Nisan 2012. 13:14
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x