Organik Bilinç Oluşturulacak, Organik Tarım Yaygınlaştırılacak


unnamed

 

 

 

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlı Şube Müdürlüğünün organizasyonuyla İl ve İlçe Müdürlüklerinde çalışan ‘Organik Tarım Birimi’ personeliyle bir araya geldi. 2014 yılında İzmir’deki organik tarım faaliyetlerine ilişkin yürütülen çalışmalar üzerinde durulan toplantıda Güldal, 2015 yılında il genelindeki organik tarım faaliyetlerinin daha da yaygınlaştırılacağı mesajı verdi.

 

 

İzmir’in genel manada Türk tarımı için vazgeçilmez bir yer olduğunun altını çizen Güldal, organik tarım içinde önemli bir merkez olduğunu söyledi. İzmir’in organik tarımdaki hedeflerini yükseltmesi gerektiğini ifade eden Güldal, İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli teknik personelden organik tarımı yaygınlaştıracak projeler hazırlamalarını istedi.

unnamed (1)

Organik tarımın yaygınlaştırılmasının yanında tüketicide de organik ürün bilincinin oluşturulması gerektiğine vurgu yapan Güldal, bunun için okul aktiviteleri, kahve toplantıları gibi çeşitli organizasyonların yapılabileceğini kaydetti.

 

Ayrıca toplantıda, Bakanlık tarafından organik tarıma verilen desteklemelere ilişkin bilgilendirme yapıldı.


Yazan - 26 Ocak 2015. Kategori MANŞET, TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x