‘Para Sihirbazı’ Mobius’tan Fed yorumu


BL13_MARKMOBIUS_892245f

 

 

Para Shirbazı olarak bilinen ünlü yatırım gurusu Mobius, Fed’in fazileri değiştirmeme kararını gelişmekte olan piyasalar için pozitif olmayacağını öngördü.

 
Franklin Templeton Investments’ın Gelişen Piyasalar Yönetim Kurulu Başkanı Mark Mobius, Fed’in faiz artırımını öteleme kararının gelişmekte olan piyasalar için iyi haber olmayabileceğini söyledi.

 

Mobius yaptığı değerlendirmede, Fed’in aldığı karar ile belirsizliğin sürmesine yol açtığını, bunun belirsizliği sevmeyen piyasalarda aşağı hareketin bir süre daha devam etmesine, oynaklığın yılın geri kalanında sürmesine yol açacağını savundu.

 

Mobius, gelecek aylarda Fed’in ABD ekonomisinin faiz artırımı için yeterince güçlü olduğuna güven hissetmesi halinde bunun gelişmekte olan piyasalar, özellikledde güçlünen ABD ekonomisiyle ihracat bağları olan ekonomiler, için pozitif olacağını vurguladı.


Yazan - 18 Eylül 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ, DÜNYA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x