Perakendede yaprak dökümü yaşanabilir


1447147403_Tohum_Takas__1_

 

 

 

2016’nın başından itibaren sektörün büyümesinin önünde duvar oluşturan gündemlerin acilen ele alınması gerektiğini belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Altunbilek, “Aksi takdirde, her yıl çift haneli büyüyen yerel perakendeyi, zor günler bekliyor” dedi.

 

 

 

 

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, 2016’da asgari ücrette gerçekleşmesi planlanan artış, yeni yılla birlikte değişmesi gereken minimum 10 bin yazar kasa ve gıdada KDV oranları nedeniyle artan yükü, sektörün tek başına taşıyamayacağını söyledi.

 

 

 

 

Yazılı bir açıklama yapan Altunbilek, önlem alınmadığı takdirde sektörde yaprak dökümü yaşanılacağını belirterek, “Hiç istenmese de perakendede cirosu düşük marketler kapanabilir ve istihdam azaltma yoluna gidilebilir” dedi.

 

 

 

 

Altunbilek, 200 milyar doları aşkın cirosuyla Türkiye’de toplam ticarette yüzde 13, toplam istihdamda ise yüzde 17 payı olan perakende sektörünün sürdürülebilir büyümesi için yeni hükümetten beklentileri olduğunu belirtti.


Yazan - 2 Aralık 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x