Pınar Süt’e FAO Ödülü


Pınar Süt, Türkiye, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından ‘Gıda Sektörüne Katkı Ödülü’ne layık görüldü.

 

PINAR Süt, Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası’nın (TÜGİS) düzenlediği ‘Tarımsal Kooperatifler Dünyayı Beslemenin Anahtarıdır’ temalı Dünya Gıda Günü’nde, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından ‘Gıda Sektörüne Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, ödülü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in elinden aldı.

Tarım kooperatifleri konusunun tüm detaylarıyla masaya yatırıldığı Dünya Gıda Günü’nün sonunda tarım kooperatiflerinin gelişimi için çalışmalarından dolayı ödül aldıklarını söyleyen Yiğitbaşı, “Pınar Süt olarak Türkiye’de modern süt sanayisinin kurucusuyuz. 1973 yılından beri süt üreticileri ve kooperatifler ile yakın ilişki içerisindeyiz ve entegre bir biçimde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İzmir ve Eskişehir fabrikalarımız için 22 bini aşan süt üreticisiyle işbirliğimiz bulunuyor. Üreticilerin emeğini tam anlamıyla değerlendirip onları daima destekleyerek Türkiye’de süt üretiminin artmasına katkı sağlıyoruz. Türkiye’nin lider süt markası olarak, katkımızın Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından ödüllendirilmesi bizim için çok anlamlı” diye konuştu.

YATIRIMA DEVAM

Süt sektörüne katkılarını artırmak için yatırım planlarını devreye aldıklarını aktaran Yiğitbaşı, “Yakın zamanda yapacağımız Şanlıurfa yatırımıyla bu ödülün bize yüklediği sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz ve daha çok üreticiyi ekonomiye kazandıracağız. Bu süreçte İzmir ve Eskişehir’de de olduğu gibi bölge sütçülüğünün kalitesini artırmak için danışmanlık hizmetleri, suni tohumlama yöntemleri, çiftçi eğitimleri gibi çalışmalar yapacağız” dedi .(DHA)

 


Yazan - 22 Ekim 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x