PINAR, Yozgat Et ve Süt Tesisini E.B.K’na Devretti


Pınar, mülkiyeti Yozgat Belediyesine ait şirketi Et ve Balık Kurumu’na devretti

Mülkiyeti Yozgat Belediyesine ait Pınar Şirketi tarafından işletilen Et ve Süt Entegre Tesisi, kira sözleşmesinin sona ermesinin ardından Et ve Balık Kurumu’na devredildi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Mehmet Çiçek Yozgat Ziraat Odası Başkanlığını ziyareti sonrasında Pınar Şirketi tarafından kirayla işletilen ve mülkiyeti belediyeye ait Yozgat’taki et entegre tesislerinin, belediyenin borcuna karşılık Hazine’ye devredilmesine yönelik yaklaşık 1 yılı aşkın süredir çalışmalar yaptıklarını hatırlattı.

Pınar şirketinin sözleşmesinin bittiğini kaydeden Çiçek, tesisin  Et ve Balık Kurumuna devir işleminin yapıldığını kaydetti. Orta Anadolu bölgesinde Et ve Balık Kurumu’na ait bir tesisin bulunmadığına da dikkati çeken Çiçek, şunları kaydetti:

”Bu haftanın sonu veya önümüzdeki haftanın başı itibariyle Et ve Balık Kurumu yetkilileri Yozgat’a gelerek çalışmalarına başlayacaklar. Bu tesis sadece Yozgat’ın ihtiyacını karşılamak üzere kazandırılmış bir tesis değil. Aynı zamanda Çorum, Tokat, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, bir noktada Kırıkkale’nin et kesim merkezi haline gelecek. Sadece kesim işleriyle de uğraşılmayacak. Yozgat’ta büyük ve küçükbaş hayvancılığın arttırılması konusunda hem teşvikler verilecek hem eğitimler verilecek, hem de burada kesimi yapılacak hayvanların Yozgat’ta üretimi temin edilmeye çalışılacak. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra da Yozgatlı hemşehrilerimizin iştirakiyle açılışını gerçekleştireceğiz.”
 
4 yıldır işletmeye açılamayan et ve süt tesisleri, Yaşar Holding’e bağlı Pınar tarafından yapılan ek yatırımla 2000 yılında hizmete girmiş, açılışını Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli tarafından yapılmıştı.

DİĞER HABERLER
Migros‘un satışında süre uzatıldı

20 Ocak 2011. 13:22
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x