Ruslar ‘Rusya Günü’ tatili için Türkiye’yi seçti


 

Rusya’da 1992’de devlet egemenliği deklarasyonunun kabul edildiği Rusya Günü tatilinde tercihlerini Türkiye’den yana kullandı.

 

 

 

Rusya Tur Operatörleri Birliği’nden (ATOR) yapılan açıklamada, Rusların haftasonlarını 12 Haziran Rusya Günü Bayramı ile birleştirdikleri tatilleri için Türkiye’yi tercih ettiği belirtildi.

 

ATOR’dan yapılan açıklamaya göre, Rusya’da 1992’de devlet egemenliği deklarasyonunun kabul edildiği Rusya Günü tatilinde tercihlerini Türkiye’den yana kullandı.

 

Açıklamada “Haziran ayı için en popüler tatil noktaları sıralamasında Türkiye lider konumda” ifadeleri kullanıldı.

 

Açıklamada 10-12 Haziran döneminde Rus turistlerin yüzde 32 ilâ 32’sinin Türkiye’de tatil yapmak için rezervasyon yaptırdığı belirtildi.

Türkiye’yi ise yüzde 19’la Yunanistan ve Rusya izledi.

 

Rusya Federal Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti parlamentosunun, 1990 yılında Sovyetler Birliği’nden egemenliğini ilan ettiği bugün Rusya Bayramı olarak kutlanıyor. Ayrıca 1991 yılında Boris Yeltsin de Rusya Federasyonu’nun ilk devlet başkanı olarak seçilmişti.


Yazan - 12 Haziran 2017. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x