Rusya’da 100 Adet Et Marketi Açacak


Rusya’nın önde gelen beş et üreticisi arasında yer alan Türk işadamı Mustafa Çalkan, Rusya’da yatırımlarını yeni 100 mağaza ile büyütüyor.

Beş fabrikanın yanı sıra sucuk, salam ve sosis fabrikasını da mart ayında hizmete sokacak Türk girişimci, Ekol markası ile Rusya’da helal kesim et üretiminin önde gelen firması. Yüz mağaza zincirinin ilkinin açılışını başkent Moskova’da Türk işadamları ile birlikte gerçekleştiren Çalkan, “2015’e kadar hedefimiz 100 mağaza. Bugün iki mağazanın açılışını gerçekleştiriyoruz. İlk adım olması açısından önem taşıyor. Bu mağaza ile her kesime hizmet vermeyi hedefliyoruz. Hayvanın yetiştirilmesinden başlayarak, kesim, ambalaj ve toptan satışa kadar kendi markamızla helal et işi yapıyoruz. Toptanda Metro, Real, Okey ve Aşan gibi büyük marketler müşterilerimiz.” dedi.

Şirket, bunların yanı sıra değişen piyasa şartları, artan bonus ve komisyon maliyetleri sebebiyle kendi mağaza zincirini oluşturmaya karar vermiş. Çalkan, Rusya’nın büyüyen bir ekonomi ve tüketim toplumu olduğuna işaret ederek, hükümetin petrol ve doğalgaza dayalı ekonomik yapının değiştirilmesi için aktif çalıştığını ve özel sektörü desteklediğini kaydetti.cihan

TAVUK İTHALATINDA ENGELLER OLUNCA ÜRETİME BAŞLADI

Banvit Genel Müdürü Ömer Görener’in yakın arkadaşı olan Mustafa Çalkan,Türkiye’den Rusya’ya piliç eti ithal etmiş fakat büyük engellerle karşılaşmıştı. Bu yüzden zarar etse de Türk tavuk ürünlerinin ithalatı için büyük çaba sarfetmişti.

DİĞER HABERLER
3 dakikada 5 kilo domates yedi

Tavuk etiyle ilgili de uzun yıllardır Rusya’da çalıştıklarını vurgulayan Çalkan, Türkiye’den beyaz et getirme konusunda başarısız kalmaları üzerine, Rusya’da tavuk üretimine başladıklarını açıkladı

 

 


10 Kasım 2011. 09:48
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x