Samim Saner’in Yeni görevi


 

Mérieux NutriSciences Bilimsel Direktörlüğünü Samim Saner Yürütecek

 

 

 

Samim Saner, Ocak 2017 tarihi itibariyle merkezi Fransa’da bulunan Mérieux NutriSciences grubunun uluslararası operasyonunda Bilimsel Direktörlük pozisyonuna atandı. Samim Saner, Mérieux NutriSciences grubunun bilimsel süreçleri, inovasyon ve araştırma-geliştirme ile araştırma ve geliştirme sonuçlarının endüstriyelleştirilmesi sürecindeki global görevini Türkiye’den yürüterek gruba bağlı 21 ülkeden sorumlu olacak.

 

22 yıldır Kalite Sistem Laboratuarları Genel Müdürlük görevini yürüten Saner, bunun yanı sıra Gıda Güvenliği Derneği Başkanı ve Boğaziçi Üniversitesinde yarı zamanlı Öğretim Görevlisidir.

 

 

Mérieux NutriSciences Hakkında

Çalışmalarını 1897 yılında kurulan Institut Mérieux’e bağlı olarak sürdüren Mérieux NutriSciences ana alanı olan gıdanın yanı sıra; ilaç, kozmetik, agrokimyasallar ve tüketici ürünleri alanlarında da dünyanın dört bir yanındaki merkezleri üzerinden analiz, araştırma&geliştirme, denetim, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.  Temel hedefi halk sağlığının geliştirilmesi ve tüketicinin korunması  olan Mérieux NutriSciences, 21 ülkede 100 akredite laboratuar ve Gıda Bilimi Araştırma Merkezi ve 6500 çalışanı ile hizmet vermektedir.

Merkezi Fransa olan Institut Mérieux bünyesindeki diğer şirketler ise bulaşıcı hastalıklar ve bazı kanser türleri ile mücadele için tanı sistemleri, immunoterapik ilaçlar ve beslenme alanlarında faaliyet göstermektedir.

 

 


10 Şubat 2017. 17:40
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x