“Şampiyon”u Guiness’e hazırlıyorlar


indir

 

 

 

 

Kırklareli’nde besici Mahmut Kutlu, bin 800 kilogram ağırlığındaki “Şampiyon” adı verilen dana ile Guinness Rekorlar Kitabı’na hazırlıyoruz

 

 

Kayalı köyünde besicilik yapan Kutlu, 2 yıl önce Macaristan’dan 164 kiloyken aldıkları ve “Şampiyon” adını verdikleri dananın kilosunun her geçen gün arttığını söyledi.

 

Şampiyon’u Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi için özenle beslediklerini belirten Kutlu, dananın sağlıklı bir şekilde kilo aldığını ifade etti. Danayı çiftlikteki özel bir bölümde yemlediklerini dile getiren Kutlu, Şampiyon’un 2 bin 500 kiloya gelmesi için gayret gösterdiklerini vurguladı.

 

Kutlu, Şampiyon’un iki veteriner hekimin gözetiminde beslendiğini anlatarak, şöyle konuştu:

“Danamızı yaklaşık 2 yıl önce aldık. Yaklaşık 30 aylık olmasına rağmen bin 800 kiloya ulaştı. Danamızı Guinness Rekorlar Kitabı’na hazırlıyoruz. Aylık ortalama 70 kilogram alıyor. Şampiyon, 2 bin 500 kilograma ulaştığında Guinness Rekorlar Kitabı’na müracaat edeceğiz. Şampiyon, dünyanın en ağır kilosuna ulaşacak. Hiçbir sağlık problemi yok.”
Guinness’e aday danayı görenler şaşırıyor

 

Şampiyon’u görenlerin şaşırdıklarını aktaran Kutlu, “Bu boyutta bir hayvanı görmemişler. Sağlık kontrollerine çok dikkat ediyoruz. Özel şekilde besliyoruz. 6-7 ay içerisinde dünya rekoruna aday bir danamız olacak. Türkiye’den bir dünya şampiyonu çıkaracağımıza inanıyorum” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

 


Yazan - 1 Mart 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x