Sanatçı Kıraç’a kümes davası

14 Nisan 2013. 15:02

5775489913_15ab8de533_bİstanbul Beykoz’da, Göksu Evleri’ndeki villasının bahçesinde tavuk ve horoz besleyen sanatçı Kıraç, avukat komşusuyla mahkemelik oldu.

 

İstanbul Beykoz’da, Göksu Evleri’ndeki villasının bahçesinde tavuk ve horoz besleyen sanatçı Kıraç, avukat komşusuyla mahkemelik oldu. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatı Abdullah Kaya ve eşi Gülçin Kaya, Fenerbahçe’nin 100. Yıl Marşı’nı besteleyen sanatçı Kıraç’la organik tavuk ve organik yumurta merakı yüzünden davalık oldu.

 

 BELEDİYEDEN 1 AY SÜRE

 

Kıraç’ın bahçesinde tavuk ve horoz beslenmesine engel olamayan çift, Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı. 10 bin lira manevi tazminat ile kümesin kapatılmasını talep eden çift, dava dilekçesinde 19 yaşındaki oğullarının bir yıldır hazırlandığı üniversite sınavına gireceği gün 04.00’te ötmeye başlayan horozlar yüzünden uykusuz kaldığına, sınava uykusuz ve moralsiz bir biçimde girdiğine yer verdi. Dilekçede Beykoz Belediyesi Zabıta Yönetmeliği’nin ‘Evcil – Sokak Hayvanları ile İlgili Hükümler ‘ başlıklı bölümünde ‘Şehrin meskun ve belediyece yasaklanan sahaları dahilinde bulunan ev ve apartmanların herhangi bir yerinde bahçelerinde kümes hayvanlarının beslenmesine mahsus yerler yapmak ya da etrafı rahatsız edecek şekilde hayvan bulundurmak fiili yasaklanmıştır ‘ ifadesi yer aldı. Kıraç’a belediye tarafından 1 ay daha süre verildiği belirtildi.

Diğer Haberler:
Sütün kaymağını kimler yiyor?

sabah


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x