Seçim Vaatleri…Veteriner Dr.H.Yalçın KÖKSAL


Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-04-01 21:16:09Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com87ÿÑÉK_¡

 

 

 

 

SEÇİM VAATLERİ

 

Veteriner Dr.H.Yalçın KÖKSAL

Veteriner Hekimler Derneği Genel Sekreteri

 

Yaşım gereği sayısını unuttuğum seçim dönemi yaşadım.Tüm seçim dönemlerinde mevcut iktidar ve  muhalefet parti sözcülerinin ağızlarından bal damlar.Sanırsınız ki o konuşmacılar o zamana kadar sanki bu ülkede yaşamamışlar ve halkın sıkıntılarını yeni duyuyor veya görüyorlar.

 

İktidardakilere kimse “kardeşim bu sorunları  biliyordun da niye bu zamana kadar çare olmadın?” diye sormaz ve toplum psikolojisi ile el sallar alkışlar.Sanki yıllarca yokluğu,sıkıntıyı yaşayan kendisi değildir.

 

Ta ki seçimler geçer zaman geçer bakar ki verilen sözleri,bol keseden atılan vaatleri ne hatırlayan var,ne halini soran var.Tüm sıkıntıları ile yine baş başa kalır.Öfkelenir  “siz bir daha ki seçimde görürsünüz” diye hayıflanır,öfkelenir.

 

Zaman geçer yeni seçimler gelir, öfkesinin yerini umut alır,ne de olsa umut fakirin ekmeğidir.İnanmasa da umutlanmaktan başka çaresi olmadığını bildiği için umutlanmaya ve yakınlarını umutlandırmaya devam eder.

 

Halkın bu özelliğini ve çaresizliğini bilen siyasetçiler ise “şimdiye kadar verdiğimiz sözlerin hesabını sormayan ve hatta dünü dahi hatırlamayanların 4 sene öncesini hatırlamaları imkansız” diyerek sil baştan yeni başlar.

 

Tabii ki toplumun bu hale gelmesinin yolu,toplumu geçim sıkıntısında bırakarak yaşam mücadelesi verirken yarınını düşündürmek ve toplumsal sorunlardan uzak tutmaktır.

 

Yıllardır sürdürülen apolitize nesiller yetiştirmek çabaları da zaman içerisinde sorgulamayan günü geçirmek yarını ise tevekküle bırakan bir toplum yaratma projesidir.

 

Tüm bu handikaplardan kurtulmanın yolu,eğitim ve bilime gereken önemin verilmesinden geçer.İşte bu noktada ülke aydınlarına düşen görev, düşünen okuyan ve sorgulayan gençlere önderlik yapmaktan geçer.

 

Yine seçim dönemi geldi,bende umutlarımın penceresinden baktığımda hukukun,eşitliğin,hakça paylaşımın,insanca yaşamın,insanların birbirini sevdiği ve kardeşçe yaşadığı bir toplum görüyorum.

 

Umarım benim ve tüm ülke insanlarımızın bu kez umutları boş çıkmaz.

 


Yazan - 5 Haziran 2015. Kategori MANŞET, H.Yalçın KÖKSAL. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x