Şeker Piliç 1000 kişiyi işten çıkardı

28 Mart 2013. 17:46

SekerBir süre önce iflas başvurusunda bulunan Şeker Piliç, şirketlerinde çalışan bin 8 çalışanı ile yollarını ayırdı. Şirkette çalışan sayısı 373 kişiye düştü.

 

ANKARA – Bir süre önce iflas başvurusunda bulunan Şeker Piliç, şirketlerinde çalışan bin 8 çalışanı ile yollarını ayırdı. Şirkette çalışan sayısı 373 kişiye düştü.

 

Şeker Piliç’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı özel durum açıklamasına göre, şirketin 5 Mart 2013 tarihinde Balıkesir İş kurumu Bandırma Hizmet Merkezi’ne yaptığı müracaat ile İş kanununun 65. Maddesine istinaden üretimi duran birimlerdeki çalışanların ücretsiz izine çıkartılarak, kısa çalışma ödeneğinden yararlandırılmasının istendiği ifade edilerek, ancak bu başvuruya olumlu cevap gelmediği belirtildi. Şirket bunun üzerine, tasarruf tedbirlerini düşünerek, üretimi duran birimlerindeki 18 Şubat 2013 tarihinde 162 kişiyi, 26 Mart 2013 tarihinde 745 kişiyi üretime başlanıldığında tekrar işe alınmak kaydı ile işten çıkartırken, 101 kişinin de kendi isteği ile işten ayrıldığını bildirdi.

 

Bugün itibariyle çalışan sayısı 373’ü düşen şirket, açıklamasında “Tüm personelimizin geçmiş dönemlere ilişkin ücret, mesai ve prim alacağı bulunmamaktadır. İşten çıkarılan personelimizin tüm yasal hakları  saklı olup işten çıkarılma veya çıkma dolayısı ile henüz ödeme yapılmamıştır” dedi.

Diğer Haberler:
Erken emeklilikte beklenen haber:

0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
Mehmet Aytekin
8 yıl önce

1 kisiye fazladan is vermeyi garanti edip her yerden hibe bulabileceginiz bir donemde 1000 kisiye halihazırda is veren yılların firması gunden gune eriyor ama hala yardım eden yok. Nasıl bir anlayıs bu?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x