Sendikaların İstekleri Çaykar’u Kapattırır

22 Nisan 2013. 14:11

“Rize’de 10 şiddetinde deprem olur”

 

Sütlüoğlu, ÇAYKUR’da başlatılacak grev arifesinde önemli açıklamalarda bulundu.

 

212337Tek Gıda İş Sendikası ile ÇAYKUR adına Kamu İşveren Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, Sendikanın talebi olan “kampanya primi ve yıpranma hakkı” kabul görmeyince görüşmeler yarıda kalmış ve sendika 22 Nisan tarihinde başlamak üzere grev kararını açıklamıştı.

 

Konuyla ilgili bugün kapsamlı bir basın açıklaması düzenleyen ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, sendikanın taleplerinin yerine getirilmesinin mümkün olmayacağını belirterek, “Sendika toplu iş sözleşmesini imzalamadığı gibi çok afaki talepler ile iş verinin karşısına geliyor. Nedir bunlar; kampanya primi ve yıpranma zammı adı altında talepler. Geçmişte bunların hiçbir örneği yok. Böyle bir uygulama yok. Başka bir emsali yok. Bu bir dönem için 45 milyon, üç dönem için ÇAYKUR’a maliyeti 137 milyon TL’dir. Böyle bir uygulama da yoktur ÇAYKUR’da böyle bir kaynak da yoktur. Olmayan bir kaynak ve imkândan bir başkasının yararlandırılması mümkün değildir. Biz sendikaya bunu söyledik. ÇAYKUR zarar eden bir kuruluştur. ÇAYKUR sosyal görevleri dolayısı ile zarar eden bir kuruluştur. Olmayan bir kaynaktan bir ödeme yapmak mümkün müdür? ÇAYKUR’un altında darphane yok. Para basıp verme imkânımız yok. Hâşâ yoktan yaratmakta rabbimize mahsustur. Olmayanı nasıl vereceğiz size. Bu bir sorumsuzluk. Burada maksat işçinin hakkını korumak filan değil. Maksat üzüm yemek değil. Maksat bekçiyi dövmek” dedi.

Diğer Haberler:
Kolay Sindirim için Kayısı Suyu Tüketin

 

SENDİKANIN TALEBİ ÇAYKUR’U KAPATTIRIR

 

Sendikanın taleplerinin yerine getirilmesi halinde büyük zararlara uğrayacak ÇAYKUR’un kapanmanın eşiğine gelebileceğini belirten Sütlüoğlu, “Özelleşmenin en büyük gerekçesi nedir biliyor musunuz? Özelleştirmenin en büyük gerekçesi finanse edilemeyen yüksek zararlardır. Sendikanın bu talebini kabul edersek altından kalkamayacağımız bütçe açıkları veririz. ÇAYKUR’u kapatmak zorunda kalırız. dedi.

 

HERKES BU ENKAZIN ALTINDA KALIR

 

Sütlüoğlu, ilgilileri akıllarını başlarına almaya davet ederek, “Sendika ben kavga etmeye devam etmek istiyorum diyorsa çok açık ve net söylüyorum bu işin altında kalır. Bu sendikacılık açısından da doğru bir şey değildir. Burada 9-10 şiddetinde derem olur. ÇAYKUR’un çay almaması durumunda. Her taraf yıkılır ve herkes bu enkazın altında kalır. Daha sonra oluşacak tsunami dalgaları da herkesi sürükler götürür. Herkes aklını başına alsın“ diye konuştu.

 

 

 


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x