Şırnak’ta şehit olan askerlerin aile ocağına ateş düştü


 

 

Şırnak’ta askeri holikopterin düşmesi sonucu 13 asker şehit oldu. İşte o askerler ve hikayeleri…

 

Şırnak’ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak’ın Adana’daki evinde yas var. Şehit Sığınak’ın (32) merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde yaşayan annesi Sema ve babası Hayati Sığınak’a acı haber askeri yetkililerin tarafından verildi.

 

Şırnak’ta şehit olan askerlerin aile ocağına ateş düştü

 

Haberin duyulmasının ardından eve gelen şehidin yakınları, Sığınak ailesini teskin etmeye çalıştı.Anne Sığınak, “Sizi Serhat’ımın düğününe çağıracaktım.” diyerek gözyaşı döktü.

 

 

 

Aydın, en son 28 Mayıs’ta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Kato Dağı’nda PKK’lı teröristlere yönelik 40 gündür operasyonun devam ettiği bölgeye yaptığı ziyaret sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a telefonla bilgi vermişti. O anlar kameralara yansımıştı.

Şırnak’ta şehit olan askerlerin aile ocağına ateş düştü

 

Şehit Sığınak’ın yarın düzenlenecek törenin ardından Asri Mezarlığı Şehitliği’nde toprağa verileceği öğrenildi.Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Cougar tipi helikopterin kısa bir süre sonra yüksekŞırnak’ta düşen askeri helikopterde şehit olan 13 askerden biri de Tümgeneral Aydoğan Aydın’dı.

 

Şırnak’ta şehit olan askerlerin aile ocağına ateş düştü

 

FETÖ kumpasıyla görevinden uzaklaştırılıp hukuk mücadelesiyle üniformasına geri dönen Yarbay Songül Yakut, aile içi şiddete karşı verdiği mücadele ile de tanınıyordu. Songül Yakut, 1997 yılında Kara Harp Okulu’nun Jandarma sınıfından teğmen rütbesiyle mezun olmuştu. Kara Harp okuluna yılda sadece bir kadın alınıyordu. Yakut, Jandarmanın ilk kadın komutanıydı. Songül Yakut, 7 yıldır Jandarma Genel Komutanlığı’nda subay olarak görev yapmıştı.

ukuk mücadelesiyle suçsuz olduğu kanıtlanınca tekrar görevine dönen Yarbay Yakut’un acılı annesi, kızının şehit olduğunu uzun süre inanamadı.

Şırnak’ta şehit olan askerlerin aile ocağına ateş düştü

 

Şırnak’ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Teknisyen Başçavuş Fevzi Kıral’ın (35) Manisa’daki evinde yas var. Şehit Kıral’ın Akhisar ilçesi Beyoba Mahallesi’nde yaşayan annesi Nurdan ve babası Sabri Kıral’a acı haber Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Belediye Başkanı Salih Hızlı ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kaan Mete tarafından verildi. Haberin duyulmasının ardından eve gelen şehidin yakınları, Kıral ailesine taziyelerini iletti.

 

Şırnak’ta şehit olan askerlerin aile ocağına ateş düştü

 

Şehit Kıral’ın, İzmir Gaziemir Ulaştırma, Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında görevli olduğu ve 10 gün önce geçici görevle Şırnak’a gittiği belirtildi.Sude Nur ve Zehra isminde iki kız babası olan Kıral’ın abisi Yüzbaşı Hürşehit Kıral’ın da Edirne’nin İpsala ilçesinde görev yaptığı öğrenildi.Şehidin cenazesinin Beyoba Mezarlığı’nda toprağa verileceği ifade edildi.

Şırnak’ta şehit olan askerlerin aile ocağına ateş düştü

 

Şehit Serhat Sığınak’ın okul hayatında çok başarılı bir öğrenci olduğunu belirten yakınları, tıp fakültesini kazanacak puanı varken kendisinin hayalini kurduğu askeri pilotluğu seçtiğini ifade ettiler.

 

Şırnak’ta şehit olan askerlerin aile ocağına ateş düştü

 

İki kardeşten küçüğü ve bekar olduğu öğrenilen şehit Serhat Sığınak’ın cenazesinin ne zaman ve nereye defnedileceğinin ise henüz kesinlik kazanmadı.

şehit olan 13 askerden ikisinin ateşi Amasya’nın Merzifon ilçesine düştü. Pilot Üsteğmen Abdülmuttalib Kesikbaş ile Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekar’ın acı haberi evlerine giden yetkililer tarafından ailelerine verildi.

 


Yazan - 1 Haziran 2017. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x