Süs Bitkisi Yetiştiriciliğinde İzmir Marka


NZMI7969

 

​Süs bitkileri yetiştiriciliğinde bir marka haline gelen Bayındır, geçtiğimiz günlerde önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

 

Geçimini çiçekçilik ve süs bitkisi yetiştiriciliğinden karşılayan Bayındırlı üreticilerin sorunlarını masaya yatırmak için gerçekleştirilen toplantıya katılan İzmir Valisi Mustafa Toprak, konuşmasında süs bitkileri yetiştiriciliği konusunda İzmir’in önemli bir otorite haline gelmeye başladığını söyledi.

 

Üreticilerin yanında konuyla alakalı kamu ve özel sektör temsilcilerinin de katıldığı toplantıda Toprak, Türkiye’nin süs bitkileri ihtiyacının yaklaşık yüzde 25’inin Bayındır’dan karşılandığını hatırlattı. Üreticinin uzun zamandır beklediği ‘Çiçekçilik Organize Sanayi’ bölgesinin kurulmasıyla ilgili çalışmaların da sürdüğünü belirten Toprak,  Bayındır’ın milli gelire ve istihdama olan katkısına da değinerek şunları söyledi:  “Bu ilçedeki her bir işletme, 20 -30 kişi çalıştıran, adeta bir küçük-orta boy işletme şeklinde. İstihdama katkısı çok büyük.”

 

Toplantıya katılan bir diğer isim İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal ise bölgesel yatırım planlarına konusuna değinerek, Bayındır özelinde özellikle çiçekçilik sektörüne büyük önem verdiklerini ifade etti.

 


Yazan - 9 Nisan 2015. Kategori MANŞET, TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x