Tarım Sektörünün Dev Buluşması


 

1448532943_Growtech_Tarim_Fuari__3_

 

 

 

 

  1. Growtech Eurasia İçin Geri Sayım Başladı

 

 

 

 

 

 

Avrasya’nın en büyük tarım ihtisas fuarı Growtech Eurasia; Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 2-5 Aralık tarihleri arasında 30’u aşkın ülkeden 650 markanın katılımıyla Antalya Expo Center’da 15.kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Dünyada en yüksek büyüme oranına sahip ilk 5 sektörden biri olan tarım için yılda ortalama 500 milyon dolar iş hacmi yaratan Growtech Eurasia’ya uluslarararası iş bağlantıları yapmak üzere 11 ülkeden 43 kişilik Alım Heyeti katılacak.

 

 

 

 

Türkiye ekonomisinin can damarı tarım sektörü, 2-5 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek 15. Growtech Eurasia; Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda buluşmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 75 ülkeden 80 bin ziyaretçinin beklendiği Growtech Eurasia Tarım Fuarı’nda, 30’u aşkın ülkeden 650 marka yer alacak. Katılımcılar ve ziyaretçiler Sera ve Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidecilik, Bitki Besleme ve Koruma, Biyolojik Mücadele, Tarımsal Makine ve Ekipmanları ile ilgili ulusal ve uluslararası alanda başarıya ulaşmış ürün ve hizmetlere 4 gün süreyle Growtech Eurasia çatısı altında ulaşmış olacak.

 

 

 

2015 yılı ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisinin bir önceki yılın aynı dönemine göre sabit fiyatlarda yüzde 3.8 oranında büyüme gösterdiğini belirten UBM EMEA (Istanbul) Fuarcılık Grup Direktörü Engin Er, “Tarım sektörümüz ise Eylül 2015’te açıklanan verilere göre yüzde 6.7 oranında büyüme kaydederek ülke ekonomimizin üzerinde büyüme performansı gösterdi. Growtech Eurasia olarak geçtiğimiz yıl tarım sektörü için 500 milyon dolarlık iş hacmi yarattık ve bu katkımızı daha da arttırmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizasyonuyla Arnavutluk, Azerbaycan, Hırvatistan, İran, Kazakistan, Kırgızıstan, Kosova, Mısır, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus olmak üzere toplam 11 ülkeden 39 firmadan 43 kişilik Alım Heyeti’ni uluslararası iş bağlantıları yapmak üzere Growtech Eurasia’da katılımcılarımızla biraraya getiriyoruz” dedi.

 

1448532942_Growtech_Tarim_Fuari__2_

 

Tarım ve gıda ürünlerine olan ihtiyacının sürekli olduğuna bunun da daha fazla tarımsal üretim anlamına geldiğine dikkat çeken Engin Er, “Dünya genelindeki gıda talebini karşılamak için tarımsal üretim teknikleri her geçen gün gelişiyor ve modernleşiyor. Ülkemizde de modern tarıma büyük ölçekte yatırımlar yapılıyor. Tarım, dünya genelinde en fazla büyüme oranına sahip 5 sektörden biri. Growtech Eurasia da ticaretin gelişmesi misyonunun yanında katılımcı ve ziyaretçilerini her yıl sektöre dair en yeni teknoloji, ürün ve yöntemlerle buluşturmayı ve tanıtmayı hedefliyor. Bu yıl da sektöre dair tüm yenilikler Growtech Eurasia’da olacak” dedi.

 

 

 

  1. Growtech Eurasia; Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, tarım sektörüne artı değer katan yenilikçi projeleri desteklemek üzere “Sera Teknolojileri”, “Tohum, Fide, Fidan”, “Bitki Besleme ve Koruma”, “Tarımsal Makine ve Teknolojileri”, “Sulama Sistemleri ve Ekipmanları” kategorilerinde Growtech Tarım Ödülleri veriyor. Bu yıl sekizinci kez düzenlenen Growtech Tarım Ödülleri, 2 Aralık tarihinde fuar alanında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

 

Growtech Eurasia 2015 Tarım Fuarı’nın Ana Sponsoru, İnovatif Tarım felsefesiyle organik gübre üretimi yapan Bactogen, İletişim Sponsoru, Turkcell Çiftçi Birliği ile dünyanın kişiye özel ilk tarım danışmanlığı servisini sunan Turkcell, Co-sponsoru da bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformu Findeks oldu.

 

 

UBM EMEA (Istanbul) Fuarcılık Grup Direktörü Engin Er,

UBM EMEA (Istanbul) Fuarcılık Grup Direktörü Engin Er,


Yazan - 26 Kasım 2015. Kategori MANŞET, TARIM, EKONOMİ, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x