Tavukçu Umudunu Ramazan Ayına Bağladı


Havalar geç ısınıp mangal sezonu gecikince tavukçular umudu Ramazan’a bağladı. Firmalar ortaya çıkan zararı oruç ayında kapatmayı bekliyor.

Mevsim normallerinde mayıs ile başlayan piknik sezonu bu yıl temmuza kayınca tavukçuların mangal ile satışları artırma beklentisi de suya düştü. Pikniklerin başladığı temmuzda ‘mangalda tavuk’ ritüeliyle satışlarını hemen yüzde 20 artıran tavukçular iki aylık zararlarını Ramazan’da kapatmayı bekliyor.

Ramazan’ın sıcak aylara denk gelmesiyle birlikte geç açılan oruçta insanların daha hafif olan beyaz ete yöneldiğini belirten Banvitaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, “Türk halkı balıkla oruç açmaz hem pahalı hem de ağırdır. Et zaten pahalı… Geriye tavuk kalıyor. Hem fiyatı uygun hem de sağlıklı olduğu için tavuk eti tercih ediliyor. Pikniklerin başlamasıyla birlikte yüzde 20 artan satış oranı Ramazan’da biraz daha artacak” dedi.

PİKNİK SEZONU 1 AYA SIKIŞTI

İnsanların 15 gündür piknik yapmaya başladığını dile getiren Mudurnu Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan ise “Havaların geç soğuması bizim için bir şey ifade etmiyor. Eylülde okullar açılıyor ve sezon başlıyor. Dolayısıyla elimizde temmuz ve ağustos var. Ağustosta da oruç tutulacağı için piknik sezonu bir ayla sınırlı” dedi. Ramazanla birlikte satışlarda artış beklediklerini dile getiren Daştan, “Fiyatlarda da buna paralel bir artış olur” dedi.

DİĞER HABERLER
Hastavuk Geleceğin Girişimcileri İle Buluştu

SICAKLAR SATIŞI ARTIRIR

Şeker Piliç Genel Müdür Yardımcısı Emre Bor pikniklerin başlamasıyla birlikte satışlarda hareketlenmeler başladığını söyledi. “Tavukçular mevsimin başından kaybettiğini sonunda kazanırsa güzel olur” diyen Bor, “Sıcaklar devam ederse tavuk satışları artar” dedi. Polonez Pazarlama Müdürü Andaç Gülsoy ise sucuk satışlarında yüzde 15 artış yaşadıklarını ifade etti.

Lezita Piliç Baget Ramazan sofralarına hazır

Kaliteli ve hijyenik ürünleri ile hayata lezzet katan Lezita, pratik ve sağlıklı Piliç Baget ürünü ile Ramazan ayı süresince, en kısa sürede özenli sofraların hazırlanabilmesini sağlıyor.

Güzel bir iftar sofrası hazırlamak, vakit sınırlı olsa dahi Lezita Piliç Baget ile mümkün. Lezita Piliç Baget biraz yaratıcılıkla, çeşitli soslar, pişirme ve servis yöntemleri ile Ramazan sofralarında harikalar yaratıyor.

Ramazan ayında sevdikleri için yine en özenli ve sağlıklı sofraları hazırlamak isteyenlerin imdadına, ürünlerini “Hayatın lezzeti” sloganı ile sunan Lezita yetişiyor. Lezita Piliç Baget, Ramazan sofraları için sınırlı vakte sahip olanlara ya da yeni alternatifler arayanlara pratik ve lezzetli bir çözüm sunuyor. En lezzetli Ramazan sofralarını, en hızlı ve pratik şekilde hazırlamak için Lezita Piliç Baget ile mutfağa girmek yeterli.

DİĞER HABERLER
Bakan Eker: "10 yıl içerisinde atçılık sektörüne 461 milyon lira kaynak sağladık”

Lezita Piliç Baget çeşitli soslarla çok farklı lezzetlerde hazırlanabiliyor, pilav ve salata ile farklı şekillerde servis edilebiliyor. İster kalabalık iftar davetleri olsun, isterse aile bireylerini buluşturan sofralar olsun Lezita Piliç Baget ile her zaman, herkesi mutlu edecek lezzetler elde edilebiliyor.

Lezita’nın sağlıklı ve hijyenik ürününün en önemli özelliği kısa sürede hazırlanabilmesi. Pratikliği ile dikkat çeken Lezita Piliç Baget ile saatler harcanmış gibi duran Ramazan sofraları hızla hazırlanabiliyor. Ürün, hafif olması özelliği ile sahur yemekleri için de ideal bir alternatif sunuyor.

Lezita’da neler yok ki?

Hayatın lezzeti Lezita, Türkiye’de yem sektörünün öncü ve lider kuruluşu ABALIOĞLU güvencesiyle 2006 yılında tüketicisiyle buluştuğundan bu yana ülkemizin en büyük ve modern tesisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Lezita, yemden damızlık yumurta ve civciv üretimine, sözleşmeli yetiştiricilikten et üretimine kadar tam bir entegrasyon içinde çalışan ABALIOĞLU Grubu’nun kalite, yenilikçilik ve güvenilirlik anlayışını yüzde 100 yansıtıyor. Hayatın lezzetine lezzet katmayı, insanların yaşam kalitesini yükseltirken, aynı zamanda hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Lezita, taze piliç etinden pratik ürünlere, dana eti ile üretilen şarküteri ürünlerinden yumurtaya kadar tüm ürün kategorilerinde kaliteye, doğallığa ve lezzete odaklanıyor.

DİĞER HABERLER
Bu köyü "kırkayak"lar istila etti

 


20 Temmuz 2011. 17:06
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x