Tavukçuların Banka Borçları Ertelenmiyor


unnamed-2

Bakanlar Kurulu Kararı ile çiftçi borçlarının bir yıl ertelenme uygulamasından kanatlı sektörünün yararlanamadığı ortaya çıktı.

Bu konuda yazişlerimize bir açıklama gönderen Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Üst Birliği Basın sözcüsü Ahmet İnçika şu bilgiyi verdi.
Erkan Bey Merhaba,

Sizden bir şey Rica ediyorum. Biz beyaz et Üreticilerinin çok önemli olan bir konusu var Banka borçlarının ertelenmesi. Sayın Başbakanımız Çiftçilerin borçlarını 1yıl erteliyoruz demeden önce bu konu üzerine çalışmalar yaptık, Tarım Bakanımız Sayın Faruk Çelik ile birlikte milletvekillerimizin de bulunduğu 1,5 saatlik Mecliste bir toplantı yaptık. Bir vakit sonra Başbakan Çiftçilerin borçlarına 1 yıl erteleme İmkanı sunuyoruz deyince biz beyaz eti üreticileri çok sevinmiştik, fakat baktık gördük ki biz bundan faydalanamıyormuşuz. Bu durumu sayın Başbakanımıza 9 Aralık’ta Zonguldak’ta yazılı olarak ilettik. Sene sonu bir çok Üreticimiz zor durumda Kalacak. Konuyla ilgili bir tebliğ yayınlanarak bir yıllık borç ertelemesinin Kapsamına Kanatlı Hayvan Eti Üreticilerinin de eklendiğini açıklamaları gerekmektedir.

Sizden bu sıkıntıyı acilen sayfanızda yayınlamanızı rica ediyoruz. teşekkür ederim.

Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Üst Birliği
Basın sözcüsü Ahmet İnçika


26 Aralık 2016. 13:52
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x