TESK “Kimse Tedirgin Olmasın Yumurta Satışında Aksama Olmayacak”


TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yumurtanın 1 Ocak’tan itibaren bakkallarda satılamayacağına ilişkin yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi

 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yumurtanın 1 Ocak’tan itibaren bakkallarda satılamayacağına ilişkin yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, her vatandaşın mahallesindeki bakkalından istediği kadar ürün satın alabileceğini vurguladı.

 

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, yumurta satışlarına ilişkin haberler üzerine esnafın tedirgin olmamasını istedi. 1 Ocak’tan itibaren bakkalarda yumurta satılmayacağı haberlerine itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan Palandöken, şunlar kaydetti: “Her vatandaşımız mahallesindeki bakkalından istediği kadar ürün alabilir. Bakkallarda yumurta satılmayacak diye bir şey yoktur. Bakkal esnafı yumurtayı 21 gün 5-12 derece arasındaki sıcaklıklarda normal satabilecek.Çok sıcak durumlarda ise buzdolaplarında muhafaza edilecek.  Soğuk hava deposu ise toptan yumurta satan ve üreten büyük firmalar tarafından bulundurulacak” dedi.

 

Hani kokoreç de yasaktı

 

“Her önüne gelen, yetkili olmayan kişiler açıklama yapınca biranda kafalar karışıyor” diyen Palandöken, yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Palandakön açıklamalarına şöyle devam etti: “Daha önce de kokoreç ve sakatat gibi ürünlerin satılmayacağı söylenmişti. Hani satılmıyor mu? Hepsi satılıyor. Ancak bazı hijyen ortamlarının oluşturulması gerekiyor. Bunun için de artık satışa sunulan yumurtalar açıkta satılamayacak. Her koli ambalajlı olacak. En önemlisi bu yönetmelik sadece bakkal için çıkarılmadı. Tüm yumurta satan işyerlerini kapsıyor. Burada birileri sadece kafa karıştırıyor. ”

 

 


Yazan - 22 Aralık 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x