Toprak temalı, ödüllü,Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması 2015


unnamed

 

 

 
Halim UTLU

 

29.7.2015 tarihinde başlayıp, 02.10.2015 tarihinde sona erecek yarışmada, toplam ödül 36 bin TL olarak belirlendi….

 
Hayvancılık, toprak, su, tarım, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflar, yarışmaya katılabiliyor….

 

 

Geleneksel hale gelen, sanat camiası ve kamuoyu tarafından büyük ilgi gören Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nın bu yıl 7. düzenlendi.29.7.2015 tarihinde başlayıp, 02.10.2015 tarihinde sona erecek yarışmada, toplam ödül 36 bin TL olarak belirlendi.

 

Denizbank sponsorluğunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca düzenlenen yarışmanın bu yılki teması, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Teşkilatı’nın (FAO) 2015 yılını Uluslararası Toprak Yılı ilan etmesi nedeniyle “Toprak” olarak belirlendi.

 

6 farklı kategoride düzenlendi

 

Yarışmacılar, hayvancılık, toprak, su, tarım, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılabilecek. Yarışma, tematik kategorinin yanı sıra,“Genel, çiftçi, öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları ile Denizbank çalışanları” olmak üzere 6 farklı kategoride düzenlendi.

 

Denizbank hediye çeki, ödül olarak verilecek

 

Başvuruların, 29.7.2015 tarihinde başlayıp, 02.10 2015 tarihinde sona ereceği yarışmanın sonuçları, 16.11.2015 tarihinde www.tariminsan.com, www.tarim.gov.tr, www.tarimtv.gov.tr adreslerinden ve yarışmaya ait sosyal medya kanallarından duyurulacak.Düzenlenecek sergi ve törende,Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserlere, toplam 36 bin lira tutarında Denizbank hediye çeki, ödül olarak verilecek.

 

Seçici Kurulda kimler var?

 

Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması Seçici Kurulu da, şu isimlerden oluşuyor;

Halil İbrahim GÜL(T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı), Ozan SAĞDIÇ ( Devlet Sanatçısı),Coşkun ARAL (Uluslararası savaş fotoğrafçısı-belgesel yapımcısı), Mehmet Arslan GÜVEN (Fotoğraf Sanatçısı) ve Perihan YÜCEL (DenizBank Kültür ve Sanat Danışmanı).

 

Ödüller

 

Yarışmanın ödülleri ise genel, çiftçi, öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları ile Denizbank çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride düzenlendi.

 

Genel Katılım:

Birincilik Ödülü : 7.000 TL’lik DenizBank hediye çeki
İkincilik Ödülü : 6.000 TL’lik DenizBank hediye çeki
Üçüncülük Ödülü : 5.000 TL’lik DenizBank hediye çeki
Çiftçi-Üretici Özel Ödülü: 4.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

“Toprak” Teması Özel Ödülü; 4.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

Öğrenci Özel Ödülü;4.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları Özel Ödülü:4.000 TL’lik DenizBank hediye çeki

DenizBank Çalışanları Özel Ödülü: 2.000 TL’lik DenizBank hediye çeki


Yazan - 1 Temmuz 2015. Kategori MANŞET, TARIM, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x