Turistler Moskovalıların evlerinde yemeğe davetli


Блюдо национальной украинской кухни
Başkent yönetimi uluslar arası bir ‘kültür – mutfak’ değişimi programı kurmayı tasarlıyor. İzvestiya gazetesine konuşan ticaret ve hizmet departmanı başkanı yardımcı vekili Aleksandr İvanov’un ifade ettiğine göre söz konusu departman tarafından hazırlanmış olan yemek projesinin ana konsepti çerçevesinde yabancı turistler Moskova sakinlerinin evlerinde öğlen ya da akşam yemeklerine konuk olup gerçek Rus mutfağını deneme fırsatı bulacaklar ve bu suretle söz konusu proje yemek turizmin promosyonuna yönelik bir katkı sağlamış olacak.

 

İvanov’a göre evlere yemek turları düzenlenmesi fikri, yemek turizminin gelişimine katkıda bulunacak olan ve gerçekleşmesi mümkün olan seçeneklerden sadece biri.

 

Yakın bir zaman dilimi içerisinde WowMoscow projesi kapsamında yine aynı ismi taşıyan bir mobil uygulamanın devreye girmesi planlanmakta. Bu uygulama sayesinde ‘ev -yemek turu’ sipariş etmek mümkün olabilecek. Hazırlanmakta olan söz konusu mobil uygulama, yabancı kentlerde geceleme olanağı tanıyan misafirlik siteleri olan CouchSurfing, Hospitality Club gibi internet sayfalarının çalışma prensiplerine benzer bir şekilde faaliyet gösterecek.

 

Kendisi için rahat bir seçenek arayan turist, ilgili internet portalı içerisinde şehir sakini ile iletişim kurup buluşma saati konusunda anlaşabilecek.

© The Voice of Russia


Yazan - 12 Temmuz 2013. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x