Türk Veteriner Hekimleri Birliği Duyurusu


tip-dunyasinin-sasirtici-gercekleri_847204_720_400

 

 

 

 

Dünya Veteriner Hekimleri Birliği’nin (World Veterinary Association) 32. Dünya Veteriner Hekimliği Kongresi (32nd World Veterinary Congress), 13-17 Eylül 2015 tarihleri arasında ilk kez Türkiye’de, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecektir. Sektörün bu önemli kongresinin ev sahipliğini Türk Veteriner Hekimleri Birliği yapacaktır. Veteriner hekimlik bilimi açısından kongre; veteriner hekimlere, hayvan sağlığı ve refahı, gıda hijyeni, mesleki eğitim ve tek sağlık yaklaşımı açısından fayda sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Kongre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteğiyle gerçekleşiyor

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleşecek olan kongreye, dünyanın farklı ülkelerinden 3000’e yakın katılım bekleniyor. Katılımcılar arasında veteriner hekimleri, bilim insanları, sektöre hizmet veren ulusal ve uluslararası firmaların üst düzey temsilcileri yer alacaktır. Ayrıca WVA (Dünya Veteriner Hekimleri Birliği), OIE (Dünya Salgın Hastalıklar Ofisi), FAO (Birleşmiş Milletler Tarım ve Gıda Örgütü), WHO (Dünya Sağlık Teşkilatı), EFSA (Avrupa Gıda Güvenliği Ajansı), ve FVE (Avrupa Veteriner Federasyonu) gibi uluslararası kuruluşlardan da üst düzey katılım gerçekleşecektir.

 

Çiftlik hayvanları, kanatlı sektörü, su ürünleri, pet hayvanları yetiştiriciliği, hayvan sağlığı ve refahı, aşı-serum ve biyolojik maddelerin yanı sıra yem ve yem katkı maddeleri ile hayvansal ürünler ve teknolojilerinin gıda güvenliği açısından önemi kongre kapsamında tartışılacak konular arasında yer alıyor.

Diğer Haberler:
Türkiye'de sürdürülebilir madencilik masaya yatırıldı

 

 

Ülkemiz ve veteriner hekimliği için çok büyük öneme sahip olan 32. Dünya Veteriner Hekimliği Kongresi’nde siz değerli meslektaşlarımızı, mesleki paydaşlarımızla birlikte hayvansal üretim yapan, bu üretime girdi sağlayan ve hayvansal, endüstriyel gıda üreticilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

Saygılarımızla

 

 


Yazan - 28 Ocak 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı