Türkiye, üzerine düşeni yapıyor


IMF’den Lipsky, Türkiye’nin ekonomi alanında aldığı tedbirleri övdü. 
        
DAVOS – Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı John Lipsky, Türkiye’nin, para, maliye politikaları ve yapısal reformlarlar konusunda kendi üstüne düşeni yaptığını ve bunun da olumlu sonuçlarını aldığını söyledi.

John Lipsky, Davos’ta, küresel ekonomideki gelişmeler ve bunun Türkiye ekonomisine muhtemel etkileri konusundaki soruları yanıtladı. Türkiye’nin, son zamanlarda aldığı önlemlerin, hem iç hem de dış gelişmelere karşı alınmış tedbirler olduğunu belirten Lipsky, Türkiye’nin kendi üstüne düşeni iyi yaptığını, bundan sonra da dış gelişmelere karşı gereken önlemleri alacağına inandığını kaydetti.

Türkiye’nin aldığı önlemler ve uyguladığı politikaların, enflasyonu indirdiğini, bütçe açığını önemli ölçüde daralttığını belirten Lipsky, herşeyden önemlisi ekonomik büyümeye de imkan sağladığını söyledi. Lipsky, bundan sonra da, sürdürülebilir bir büyüme için yapısal uyum programlarının sürdürülmesinin önem taşıdığının altını çizdi.

John Lipsky, Türkiye’nin, önceden aldığı yerinde önlemlerle, dışarıdaki risklerin farkında ve bunlara hazırlıklı olduğunu kaydetti.

Davos’ta, uluslararası para sisteminin yeniden yapılanması konularındaki oturumlara katılan Lipsky, bu arada, ikili görüşmelerde de bulunuyor.


DİĞER HABERLER
Euro Bölgesi’nin kurtulması Almanya’nın bedel ödemesine bağlı!"
29 Ocak 2011. 15:21
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x