Türkiye’de Veteriner Hekimliği Öğretiminin 180. Yıldönümü Çoşkuyla Kutlandı


Türkiye’de Veteriner Hekimliği Öğretiminin 180. Yıldönümü Ankara Üniversitesi Veteriner  Fakültesi tarafından kapsamlı bir program ile kutladı. Bu özel günün anısına düzenlenen Törene, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil, Ankara Üniversitesi  Rektörü Prof.Dr. Necdet Ünüvar, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hasan Serdar Öztürk, Tarım ve  Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Dr. Durali Koçak, Ankara Üniversitesi Veteriner  Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ender YARSAN, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hasan Hüseyin Atar,  Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali EROĞLU, Ankara Bölgesi Veteriner  Hekimler Odası Başkanı Ahmet Baydın, Veteriner Hekimler Derneği Başkanı Dr. Gülay ERTÜRK,  Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Merih Karayol, Tarım ve Orman Bakanlığı Teftiş Kurulu  Başkanı Recep Semiz, Etlik Merkez Kontrol ve Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Cevdet Yaralı  Fakültemiz Öğretim Üyeleri, Emekli Akademisyenler, Veteriner Hekimler, Konuklar ve bu  günü anlamlı kılan öğrenciler de törenimize iştirak etti.

Kutlama Programı Dr.Cumhur Koca yönetimindeki Müzik Dinletisi ile başladı. Törenin Açış  konuşmalarında Türk Veteriner Hekimliği Öğretiminin 180. Yıldönümüne ilişkin  değerlendirmeler yapılarak, mesleki anlamda sorunlarımız ve ülkesel ölçekte tarım ve  hayvancılık sektörüne ilişkin değerlendirmeler kapsamlı şekilde katılımcılar ile paylaşıldı.

DİĞER HABERLER
Karşılıksız çeke karekodlu önlem

Programın açılış bölümünde EAEVE Başkanı Stephane Martinot da bir konuşma ile online  katılım sağladı. Martinot yaptığı konuşmada programa davet edilmekten duyduğu  memnuniyeti ifade ederek, 180. Yıldönümünü kutlayarak, EAEVE akreditasyon süreçleri ve digital  teknolojileri konularında değerlendirmelerde bulundu.

Programın Söyleşi kısmında Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon, Adil Mustafa  Şehzadebaşı’nın torunu Salim Kaptan (online) ve Fakülte Veteriner Hekimliği ve Deontoloji  Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ferruh Dinçer (online) moderatörlüğünü  Prof.Dr.R.Tamay Başağaç Gül’ün yaptığı oturumda değerlendirmelerde bulundular.

Ayrıca 180.Yıl Kutlama Programı içinde olacak şekilde Veteriner Hekim Ressam Beyza  Başar da bir Resim Sergisi açtı. Program kapsamında öncelikle Fakültemiz yerleşkesi içerisinde olacak şekilde bu yıl Prof.Dr.  Selahattin Batu adına düzenlenen “Geleneksel Helva Koşusu” gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada dereceye girenlere madalya ve ödülleri takdim edildi.


27 Ekim 2022. 12:18
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x