Türkiye’nin ilk ve tek canlı hayvan fuarı .


539599_631473023533873_1175985632_n

 

 Türkiye’nin ilk ve tek canlı hayvan

 fuarı,22-25 Mayıs 2014’te İzmir’de..

                                     

                                        Halim Utlu

Ödüllü güzel süt sığırı yarışması, verimli besi sığırı yarışması, koyun keçi güzellik yarışması, açık artırmalar, genç çiftçilere yönelik süt sağım, boynuz köreltme yarışma ve  şovlarıyla, diğer etkinliklerin   olacağı Türkiye’nin ilk ve tek canlı hayvan fuarı, 22-25 Mayıs 2014 tarihlerinde hayvancılık sektörünü, İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde buluşturmaya hazırlanıyor.

 

Platform Fuarcılık tarafından organize edilen  Anadolu EXPO Canlı Hayvan Fuarı  ile ilgili çalışmalar, basın mensupları ve sektör temsilcilerine, 29 Kasım 2013’te İzmir  Kaya Termal Otel’de anlatılacak. Platform Fuarcılık’ın kurucularından Gül Ceylan, idealist bir yaklaşımla, Türk hayvancılık sektörünün gelişimi adına ihtiyaç duyulan ihtisas fuarını hayata geçirmekte kararlı olduklarını,Platform Fuarcılık’ı  2008 yılında Kudret Çiçekçi ile birlikte kurduklarını söyledi,

 

                              EXPO Canlı Hayvan Fuarı’nın teması“GENÇLİK”

 

Anadolu EXPO Canlı Hayvan Fuarı hakkında bilgi veren  Ceylan, “Fuarın temasını “gençlik” olarak belirledik. Modern teknolojinin kullanıldığı hayvancılık işletmeleri, aile işi olarak devam ettirilebilir. Böylece hayvancılık gelişir ve daha karlı hale dönüşebilir. Bu nedenle de çocuklarımızı, gençlerimizi hayvancılığa özendirmek çok önemli” dedi.

“Süt ve besi hayvancılığı, sistem olarak hem çok ayrı, hem de birbirine bağlı. Dünyadaki fuarları inceledik. Bu iş özellikle Amerika’da böyle yapılıyor” şeklinde devam eden Ceylan, “Canlı hayvan fuarı yapmak gerçekten çok  zor. Ancak hayvancılık sektörü bu tür organizasyonlara çok hevesli. Düzenlen bu tür fuarlara akın akın gidiliyor. Biz bu fuarda idealist bir yaklaşım sergiliyoruz.  Türk hayvancılık sektörünün gelişimi adına ihtisas fuarına ihtiyacı vardı. Biz bu ihtiyaca yönelik çalıştık” diye konuştu.

DİĞER HABERLER
Oda Başkanları Toplantısı 2016

 

      Fuara, 36 ülkeden ziyaretçi bekleniyor

 

Gül Ceylan, “Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığımız ve Türk sanayicisi ve en önemlisi Türk üreticisi çok çalışıyor, gelişiyor, geliştiriyor. Bu gelişmeyi taçlandırmak istiyoruz. Dünya’ya Türkiye’de çok başarılı işler yapıldığını bir kez daha bu fuarla  kanıtlamak istiyoruz. İzmir’de, 22-25 Mayıs 2014’te hayvancılık sektörünün düğünü var. Herkesi davet ediyoruz” dedi ve fuara 36 ülkeden ziyaretçi beklediklerini sözlerine ekledi.

 

Verilen bilgiye göre organizasyon,  iki ayrı fuardan oluşuyor. Anadolu Expo Canlı Besi Hayvanı ve Anadolu Expo Canlı Süt Hayvanları Fuarı.Çalışmaları devam eden fuar, çok geniş bir kitleyi buluşturacak ve içindeki etkinliklerle büyük ilgi çekecek.

 

                         Ödüllü sığır,koyun ve keçi güzellik yarışması yapılacak

 

500 ve üstü sayıda hayvan varlığına sahip büyük ölçekli işletmeler, birlik, kooperatif başkan ve yöneticiler gibi profesyonel ziyaretçilerin, daha sakin bir ortamda görüşme yapabilmeleri için, sabah 10.00 ile öğleden sonra 15.00 saatlerinde fuar açık olacak. Diğer çiftçiler ise,  saat 15.00- 22.00 arası fuarı ziyaret edebilecek.

 

Pek çok etkinlik, yarışma ve şovların düzenleneceği organizasyon, İzmir Ülkü Yarış Pisti açık alanında yapılacak  ve tam bir görsel şölen niteliğinde geçecek. Ödüllü güzel süt sığırı yarışması, verimli besi sığırı yarışması, koyun keçi güzellik yarışması, açık artırmalar, genç çiftçilere yönelik süt sağım, boynuz köreltme yarışmaları  düzenlenecek.

DİĞER HABERLER
Depremzede Ayşe nineye sürpriz

14 Kasım 2013. 12:22
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x