TVHB’nin bölge toplantıları hız kesmeden devam ediyor


27-28 Temmuz 2019 İZMİR
30-31 Temmuz 2019 GAZİANTEP

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin ilki Samsun’da gerçekleştirilen ve önemli tespitlerin yapıldığı bölge toplantısının ikincisi İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı’nın ev sahipliğinde 27-28 Temmuz tarihleri arasında İzmir’de, üçüncü toplantısı ise Gaziantep Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı’nın ev sahipliğinde ülkemizin kültür başkentlerinden Gaziantep ilinde gerçekleştirilecek.

İzmir’deki toplantıya; İzmir, Manisa, Uşak, Afyon, Kütahya, Denizli, Aydın, Muğla, Burdur, Isparta, Antalya, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Trakya, Kocaeli ve İstanbul Bölge ve İl Oda Başkanlıkları katılacaklar.

30-31 Temmuz tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecek toplantıya ise Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana, İçel(Mersin), Osmaniye, Hatay, Adıyaman, Niğde, Karaman, Van, Kahramanmaraş, Malatya, Kayseri, Elazığ, Konya ve Aksaray Bölge ve İl Oda Başkanlıkları katılacaklar.

Toplantılarda; Veteriner hekimlik mesleğinin sorunları ve çözüm önerileri, hayvan Sağlığı, refahı, ıslah ve beslenmesi,  hayvancılık desteklemeleri, canlı hayvan ve et ithalatı, 3. Tarım Şurası ve kamu yapılanması gibi tarım ve hayvancılık sektörünü yakından ilgilendiren konular ele alınacak.

Yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle hayvan hareketleri, hayvan hastalıkları, zoonotik hastalıklar, Veteriner Halk Sağlığı, gıda güvenliği ve çevre sağlığı gibi hususlar görüşülecek. Veteriner Hekimliğin sorunları ve çözüm önerileri konusunda ise Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi ve Oda Başkanlıklarının gerçekleştireceği faaliyetler ve yol haritası değerlendirilecektir

Diğer Haberler:
Virolog Veteriner Hekimler Covid-19 aşısı ve serumu üretimine hazır


Yazan - 23 Temmuz 2019. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x