‘UEFA’dan Beşiktaş’a Af’ iddiası ortalığı karıştırdı


UEFA, Finansal Fair-Play çerçevesinde Beşiktaş Kulübü’ne verdiği 1 yıllık Avrupa kupalarından men cezasını ertelediği iddia edildi. Haber kısa sürede yalanlandı

 

Beşiktaş Kulübü Avukatı Ali Rıza Dizdar, yaptığı açıklamada “Ben şu an şehir dışında olduğumdan kaç yıl ertelediklerini bilmiyorum ancak haber doğrudur, Beşiktaş’ın men cezası kaldırıldı. Beşiktaş, gelecek sezon UEFA Avrupa Ligi’ne katılacak” dedi.

 

ÖNCE EMİN ÖZKURT YALANLADI

 

Beşiktaş’ın UEFA’ya karşı CAS’a açtığı davayı yürüten avukat Emin Özkurt ise konu hakkında “Çıkan haber gerçeği yansıtmamaktadır. UEFA’dan Beşiktaş’a önümüzdeki yıl Avrupa Ligi’ne katılmama yasağı verilmiş olup bu konuda kulübü temsilen Av. Emin Özkurt aracılığı ile CAS’ta bir dava açılmıştır. Yargılama henüz daha başlarında bulunmaktadır ve herhangi bir karar henüz verilmiş değildir. Somut veri ve bilgiye dayanmadan bu tür haberlerin yapılması Beşiktaş camiası ve taraftarı nezdinden yersiz bir heyecan oluşturmanın ötesine geçmemektedir. Ayrıca bu tür haberler IMKB’ye kayıtlı bir şirketi bulunan Beşiktaş’ın hisseleri üzerinde de farklı etkiler doğurabilir. Dolayısıyla bu konulara resmi ağızlardan açıklama yapılmadıkça diğer açıklamalara itibar etmemek gerekir” şeklinde bir açıklama yaptı.

 

RESMİ AÇIKLAMA DA GELDİ

 

UEFA, Finansal Fair-Play çerçevesinde Beşiktaş Kulübü’ne verdiği 1 yıllık Avrupa kupalarından men cezasını ertelediği iddiaları üzerine Beşiktaş Kulübü resmi siteden bir açıklama yayımladı.

 

İşte o açıklama:

 

“Bugün, bir takım haber sitelerinde yer alan “UEFA’dan Beşiktaş’a af” başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır.

 

Kamuoyuna daha önce yaptığımız bilgilendirmelerden hatırlanacağı üzere, UEFA tarafından Kulübümüze önümüzdeki sene Avrupa müsabakalarına katılma yasağı verilmiş olup, konusunda uzman hukukçularımız aracılığı ile bu karara karşı CAS’da gerekli itiraz gerçekleştirilmiştir. Yargılamanın henüz daha başlarında bulunmamız nedeniyle dava konusu ile ilgili herhangi bir kararın verilmesi mümkün değilken yapılan bu haberlerle neyin amaçladığı Kulübümüzce merak konusudur ve bu vesileyle haberi yapan yayın organlarını, maksatlarını Türk spor kamuoyu ile paylaşmaya davet ediyoruz.

 

Ayrıca bilinmelidir ki, söz konusu haberlere kaynak olarak gösterilen ve kulüp avukatı olarak takdim edilen şahsın Beşiktaş kulübünü temsil hakkı ve yetkisi bulunmamaktadır. Hiçbir somut ve hukuki bilgiye dayanmadan yapılan bu tür haberler, Beşiktaş gibi Türkiye’nin en büyük camialarının birinde ve taraftarı nezdinde yersiz bir heyecan oluşturmanın ötesine geçmemektedir. Camiamızın duygu ve beklentileri ile hiçbir kişi ve kuruluşun böyle mesnetsiz bir şekilde oynamaya hakkı yoktur. Beşiktaş Kulübü yönetimi olarak bu konuda gerekli her türlü tedbiri alacağımız ayrıca bilinmelidir.

 

Öte yandan, bu tür asılsız haberler İMKB’ye kayıtlı bir şirketi bulunan kulübümüzün hisseleri üzerinde de farklı tesirler doğuracağından, somut veriden yoksun bir şekilde bu haberleri yapanların ve yayanların ayrıca hukuki sorumluluklarının doğacağını hatırlatmak isteriz.

 

Son olarak, henüz bugün öğle saatlerinde netleşen ajandaya göre, CAS davamızın duruşması 5 veya 6 Temmuz 2012 tarihlerinden birinde, İsviçre’nin Lozan kentinde görülecek olup konu ile ilgili resmi internet sitemizden yapılmadıkça herhangi bir habere itibar edilmemesini rica ederiz.

 

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız

 

Beşiktaş’a sponsor şoku!  

 

Erdoğa Demirören’in sahibi olduğu Milangaz, erkekler basketbolda Beko Basketbol Ligi, Eurochallenge ve Türkiye Kupası’nı kazanan Beşiktaş’ın sponsorluğundan çekildi.

 

Bu gelişme üzerine, Beşiktaş Milangaz’ı başarıdan başarıya koşturan Koç Ergin Ataman’ın, Oktay Mahmuti ile yollarını ayıran Galatasaray Medical Park’a transfer olması bekleniyor.

 

Galatasaray taraftarı olduğu bilinen ve “Ben profesyonelim” açıklamasını yapan Ataman’ın Galatasaray Medical Park ile önümüzdeki günlerde 3 yıllık sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

 

 


21 Haziran 2012. 13:45
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x