“ULUSAL KÜMES HAYVANLARI KONGRESİ 2012″HAZIRLIKLARI BAŞLADI


“2012 Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi ” hazırlıkları tüm hareketlilikle devam ediyor.Yapılacak kongre ile ilgili olarakorganizasyon komitesi tarafından  şu açıklama yapıldı.

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü ve Bilimsel Tavukçuluk Derneği’nin işbirliği ile düzenlenecek olan Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Meslektaşlarımızdan ve sektörden gelen talepler doğrultusunda Ulusal Kümes Hayvanları Kongrelerinin gelenekselleştirilerek her iki yılda bir düzenlenmesi planlanmaktadır. 2012’de ev sahipliği yapmaktan onur duyacağımız “Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi 2012” değerli hocamız Prof. Dr. Çetin KOÇAK anısına düzenlenecektir. Kongrede, kümes hayvanları yetiştirme alanında çalışan araştırmacılar ile saha elemanlarını bir araya getirerek, güncel konuların tartışılması amaçlanmaktadır. Kongre süresince lisans, lisansüstü öğrencilerine yönelik çeşitli aktivitelerin düzenlenmesi ve kümes hayvancılığı konusunda faaliyet gösteren firmaların buluşturulması da hedeflenmektedir.

Siz değerli meslektaşlarımızı 3-5 Ekim 2012 tarihlerinde Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde ağırlamaktan mutluluk ve onur duyacağımızı belirtir, saygılar sunarız.

Organizasyon Komitesi Adına 

Prof. Dr. Servet YALÇIN                          Prof. Dr. Rüveyde AKBAY 

Organizasyon Kurulu  

Prof. Dr. Servet Yalçın Başkan Ege Üniversitesi, Prof. Dr. Rüveyde Akbay, Genel Koordinatör Bilimsel Tavukçuluk Derneği,Dr. Ö. Hakan Bayraktar, Kongre Sekreteri Ege Üniversitesi,Doç. Dr. Zümrüt Açıkgöz, Ege Üniversitesi,Kemal Akman, Bilimsel Tavukçuluk Derneği,Avni Çakır, Bilimsel Tavukçuluk Derneği,Prof. Dr. Figen Kırkpınar, Ege Üniversitesi, Doç. Dr. Hatice Basmacıoğlu Malayoğlu, Ege Üniversitesi,Ar. Gör. Selim Mert, Ege Üniversitesi,Prof. Dr. Sezen Özkan, Ege Üniversitesi,Ar. Gör. Çiğdem Şeremet, Ege Üniversitesi,Ar. Gör. Kağan Tan, Ege Üniversitesi,Gülbenk Yalçın, Bilimsel Tavukçuluk Derneği

Konular  

Kongremizde orijinal araştırma sonuçlarını içeren bildiriler ve kapsamlı literatür taramasına dayanan ve tercihen yazar ve/veya yazarların konu ile ilgili orijinal araştırmalarına atıf yapılarak sonuçların tartışıldığı derleme (review) çalışmalar sunulabilecektir.

Konu Başlıkları:

– Kanatlı sektörünün mevcut durumu ve hedefler – Damızlık, ticari yumurtacı ve etlik piliçlerin bakım yönetiminde yeni eğilimler – Kuluçka – Kanatlı hayvanların beslenmesinde yeni eğilimler – Yem hammaddeleri, enerji ve çevre ilişkileri – Damızlık temini ve ıslah çalışmaları – Alternatif üretim sistemleri, sürdürülebilirlik ve çevre ilişkileri – Kanatlı ürünlerinde kalite ve gıda güvenliği – Kanatlı hayvan sağlığı – Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde refah – Tarım eğitimi içinde kanatlı hayvancılık – Tavuk dışındaki kanatlı türleri ve gelişme olanakları

 Özet Yazım Kuralları:

– Özet, başlık, yazar isimleri ve adresleri hariç 300 kelimeyi aşmamalıdır. – Anahtar kelime sayısı en fazla beş adet olmalıdır. – Araştırma sonuçlarının sunulduğu çalışmalarda, amaç açıkça tanımlanmalı, kullanılan materyal ve yöntem özetlenmeli; elde edilen başlıca bulgular eklenmelidir. – Derleme çalışmalarda ise konunun önemi ve amacı vurgulanmalı, konuya ilişkin bilgiler ve ilgili alana katkısı açık şekilde tanımlanmalıdır.   – Yazı tipi: Times New Roman – Kağıt Boyutu: A4 – Sayfa Düzeni:Üst, alt, sol ve sağ 2,5 cm – Paragraf yapısı: 1,5 satır aralığı – Başlık:12 punto, kelimelerin ilk harfi büyük, koyu. – Yazar isimleri: 11 punto, isimler açık,  ünvansız, koyu. – Yazar adresleri: 10 punto ve isimlerin hemen altından başlamalı, farklı adresler için soyadların son harfi üzerinden numaralanmalı ve ilgili adrese de aynı rakam verilmeli, yazışma yapılacak yazarın e-mail ve telefon bilgileri yer almalıdır. – Özet metni:11 punto, özet alt başlığı koyu ve ilk harfi büyük olmalı, özet metni her iki yandan hizalanmalıdır. – Yazı boyutu ve diğer özellikler: Makale başlığı, yazar isimleri ve adresleri ile özet alt başlığı ortalanacaktır.

Kayıt Ücretl   Kongre kayıt ücreti:

1) Lisansüstü öğrencisi : 50 TL 2) Ar. Görevlisi: 70 YL 3) Öğretim Üyesi ve Diğer: 120 TL

Kongre kayıt ücreti kapsamındaki hizmetler:

– Kongre çantası – Kongre kitabı ve cd – Çay kahve vb ara ikramlar – Açılış kokteyli – Öğle yemekleri

Sponsorlar   Aşağıda sıralanan etkinliklere sponsor olacak kurum ve kuruluşlara kongre sürecinde ve web sitemiz aracılığıyla reklam olanakları sağlanacaktır.

– Kongre Açılış Kokteyli – Kongre Gala Yemeği – Öğle Yemeği – Kongre Çay-Kahve ve Ara İkramlar – Kongre Çantası ve İçeriği

 Bildiriler Kitabında Yer Alacak Reklamlara İlişkin Bilgiler:

Bildiriler Kitabı Arka Kapak Reklam Ücreti : 3 000 TL

Bildiriler Kitabı İçerisinde Tam Sayfa Reklam Ücreti: 2 000 TL

Bildiriler Kitabı İçerisinde Tam Yarım Sayfa Reklam Ücreti: 1 000 TL


26 Ocak 2012. 12:46
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x