Vatandaşlara Süt Dağıtımı


 

Bolu’da Kadir Gecesinde Vatandaşlara Süt Dağıtımı

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, halkın tüketimine sunulan tüm gıdaların üretiminden tüketimine kadar hemen her aşamasında denetiminden sorumlu olan ve bunu ehemmiyetinin farkında olarak hareket etmektedir.  Bu yoldan hareketle insanların fiziksel ve ruhsal gelişimi açısından önemli bir besin kaynağı rolündeki sütü ön plana çıkararak farkındalık yaratmak ve aynı zamanda halkın Kadir Gecesini kutlamak amacıyla 81 ilde 200 mililitrelik süt dağıtmaktadır.

 

Bu kapsamda Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizatörlüğünde Merkez ve 6 ilçede kurmuş olduğu stantlarda yatsı namazına müteakip halka hayırsever vatandaşlarımızın ve personelimizin katkılarıyla 3350 adet süt dağıtımı gerçekleştirildi. Yoğun ilgi ve beğeniyle geçen etkinliğin vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler alması sevinçle karşılanırken, vücut için sağlık sıhhat ve sağlık anlamına gelen süt konusunda farkındalık yaratılmış ve süt tüketimine teşvik olmuştur.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İsmail TAŞ;

“İnsan beslenmesinde adeta bir iksir niteliği taşıyan süt, çocuklarımızda ve gençlerimizde sağlıklı büyümeyi ve gelişimi tetiklerken, yetişkinlerde ve yaşlılarda sağlıklı ve kolay enerji konumundadır. Umarım süt tüketimi konusunda farkındalık yaratabilmişizdir. Bu vesileyle Kadir gecenizi tebrik eder, her gününüzün bu gecenin bereketi ile bereketlenmesini temenni ederim” dedi.

 

Etkinlikte Merkez ilçe 1000, Dörtdivan 80, Gerede 120, Göynük 1000, Mengen 600, Mudurnu 400, Yeniçağa 150 adet şeklinde dağılım gerçekleşirken vatandaşların duyduğu memnuniyet uygulamanın başarısını da bir nevi tesciller nitelikte oldu.


Yazan - 22 Haziran 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x