Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği 7.Genel Kurulu Yapıldı


Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği’nin 7. Olağan Genel Kurulu 15 Eylül 2012 Cumartesi Günü TEDAŞ Genel Müdürlüğü Misafirhanesi’nde yapıldı.

 

Genel Kurul’da Dernek Yönetim Kurulu asıl üyeliklerine Prof.Dr. Ender YARSAN, Dr. Levent ALTINTAŞ, Dr. Begüm YURDAKÖK, Dr. Hüsamettin EKİCİ ve Araş.Gör.F.Gönül AYDIN seçildiler. Yönetim Kurulu 20.09.2012 tarihinde yaptığı toplantıda, görev dağılımını aşağıdaki şekilde yaptı.

Başkan  : Prof.Dr. Ender YARSAN Başkan Yardımcısı : Dr. Levent ALTINTAŞ Genel Sekreter : Dr. Begüm YURDAKÖK Muhasip Üye : Dr. Hüsamettin EKİCİ Üye    : Araş.Gör.F.Gönül AYDIN

 

Genel Kurul Programı İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Dernek Başkanı Prof.Dr.Ender YARSAN’ın Hoşgeldiniz konuşmasından sonra; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Veteriner Sağlık Ürünleri ve halk Sağlığı Daire Başkanlığı’ndan Veteriner Hekim Mustafa YIKILMAZ tarafından “Veteriner Sağlık Ürünlerinde Güncel Mevzuat” başlıklı bir Sunu yapıldı.

 

Özellikle 5996 sayılı Kanunun yayımlanmasından sonra Veteriner İlaçları ile ilgili güncel mevzuat bilgilerinin aktarılması yönünden son derece faydalı bir sunu oldu.   Genel Kurul kapsamında Faaliyet Raporu, Denetim Raporu, Mali Raporun sunulması ve ibrasının ardından; katılımcılar tarafından ileriye dönük Dilek ve Temenniler ifade edildi. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Rıfkı HAZIROĞLU’nun katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurul,Dernek Üyelerinin de yeterli katılımıyla başarılı şekilde tamamlandı.

 

Mesleki anlamda bir ihtisas derneği olan Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneğinin kuruluş amacına uygun çalışmalar yapması temennisiyle, yeni seçilen Yönetim Kurulu’na faaliyetlerinde başarılar dileriz.

 


Yazan - 20 Eylül 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x